Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Shenjat e horoskopit, qe tradhtojne me shume

Shko poshtë

Shenjat e horoskopit, qe tradhtojne me shume

Mesazh nga Aяtємιѕα prej Wed 29 Feb 2012 - 7:42

Mund të duket diçka e pabesueshme por tradhtia, si një nga arsyet themelore të ndarjes së çifteve mund të përcaktohet duke u bazuar në shenjën e horoskopit. Shenjat e zjarrit e shkelin kurorën për shkak të lakmisë dhe të dëshirës për t`u treguar, shenjat tokësore për shkak të pakënaqësisë me martesën, shenjat e ajrit për shkak të kureshtjes, ndërsa ato të ujit për shkak të emocioneve.

Shenjat e zjarrit

Shenjat e zjarrit (dashi, luani dhe shigjetari) bëjnë pjesë në tërësinë e përkrahësve të seksualitetit të shëndoshë, të cilët do të bëheshin kurorëshkelës për shkak të pamundësisë për të kontrolluar epshin e fuqishëm seksual (libidonë seksuale), por edhe për shkak se duan të duken.

Për pjesëtarët e këtyre shenjave mund të thuhet se janë gjuetarë, të cilët nuk i qetëson martesa, përkundrazi tradhtisë bashkëshortore ajo i jep ngjyrim të rrezikshëm.

Shenjat e tokës

Shenjat tokësore (demi, virgjëresha dhe bricjapi) janë shumë të matura dhe të kontrolluara. Megjithatë, ndër këto shenja përjashtim bën demi, shenjë e udhëtimit, të cilën sundimtarja Venera mund ta bëjë të varur nga seksi. Virgjëresha e kujdesshme do të tradhtojë në rast se është e pakënaqur me lidhjen e saj ose me martesën, ndërsa këtë do ta bënte në rastet më të shpeshta me dikë që, sikundër ajo, nuk është i lirë.

Për bricjapin e ftohtë thuhet se i shtohet oreksi seksual me rritjen e fuqisë dhe të ndikimit të tij, megjithëse edhe ai, sikundër edhe dy shenjat e tjera tokësore, do të bëhej kurorëshkelës në rastin kur është i pakënaqur me martesën, ose kur nuk është i vetëdijshëm

Shenjat e ajrit

Për shenjat e ajrit (binjakët, peshorja, ujori) është me rëndësi të madhe komunikimi mental, ndërsa janë të prira që ta dallojnë tradhtinë emocionale nga tradhtia trupore. Seksin që bëhet vetëm për shkak të seksit do t`ia falnin si vetes, ashtu edhe partnerit, por kur vërejnë se aty ndërlidhet edhe diçka tjetër atëherë për të gjërat bëhen të rrezikshme.

Shenjat e ujit

Të lindurit në shenjat ujore (gaforrja, akrepi dhe peshqit) dallojnë shumë ndërmjet tyre. Megjithatë, forca e ndjenjës është ajo që i bashkon dhe që i mban besnikë. Ata lidhen për shkak të dashurisë dhe jo për shkak të interesave të tjera. Gaforrja dhe peshqit janë kurorëshkelës vetëm në raste të jashtëzakonshme. Akrepi është krejtësisht i veçantë. Kjo shenjë erotike nuk mund të duroj tradhtinë. Martesa për të është si një lidhje gjaku, ku secila nga fjalët e ritualit ka një domethënie të veçantë. Sidomos fjalia “…derisa vdekja të na ndajë!”.
avatar
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shenjat e horoskopit, qe tradhtojne me shume

Mesazh nga Anakonda prej Thu 12 Apr 2012 - 5:27

Shenjat e ujit


lindurit në shenjat ujore (gaforrja, akrepi dhe peshqit) dallojnë shumë
ndërmjet tyre. Megjithatë, forca e ndjenjës është ajo që i bashkon dhe
që i mban besnikë. Ata lidhen për shkak të dashurisë dhe jo për shkak të
interesave të tjera. Gaforrja dhe peshqit janë kurorëshkelës vetëm në
raste të jashtëzakonshme. Akrepi është krejtësisht i veçantë. Kjo shenjë
erotike nuk mund të duroj tradhtinë. Martesa për të është si një lidhje
gjaku, ku secila nga fjalët e ritualit ka një domethënie të veçantë.
Sidomos fjalia “…derisa vdekja të na ndajë!”.
ehe shenja e gaFOrres.......


avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31648
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi