Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga...(FOTOT)

Shko poshtë

Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga...(FOTOT)

Mesazh nga Emona prej Sun 6 May 2012 - 0:22

Londër, 6 maj 2012, NOA- Një krijim gjenial, kur realja ndërthuret me imagjinatën e njeriut krijohem pamje që të lënë pa fjalë.

Ben Heine u frymëzua për të krijuar copa të realitetit, me vizatime dhe krijoi koleksionin “Lapsi vs kamera”.

Aktualisht të ekspozuara në Galerinë e Arteve në Londër deri në 17 qershor, siç informon noa.al, Ben u shpreh se, “Ideja më erdhi teksa po lexoja një letër dhe përtej saj pashë transparencën, televizori më shfaqej edhe përmes letrës. Kështu unë nisa punën bashkova realen me vizatimin. Rreth një e katërta e pamjes është e përfaqësuar në letër, ndërsa pjesa tjetër është në fotografi”.

Ai e cilëson punën e tij si një mënyrë të ëndërruari, ku çdokush mund të largohet nga realiteti.

a.ymeraj/noa.al


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndërthurja e pazakontë, realiteti i sfiduar nga...(FOTOT)

Mesazh nga Anakonda prej Mon 7 May 2012 - 0:18

qenkan shum te bukura me then te drejten
avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31648
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi