Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Botohet në shqip libri “Perandori” i Ryszard Kapuscinski

Shko poshtë

Botohet në shqip libri “Perandori” i Ryszard Kapuscinski

Mesazh nga Emona prej Fri 11 May 2012 - 0:12Ryszard Kapuscinski mbuloi vendet e Azisë, Afrikës dhe Amerikës Latine prej fundit të viteve 50 si korrespondent shëtitës i disa gazetave polake dhe agjencisë shtetërore të lajmeve PAP. Kur u kthye në Poloni kishte raportuar mbi 27 revolucione e grushte shteti, ishte burgosur 40 herë dhe u kishte mbijetuar 4 dënimeve me vdekje duke qenë dëshmitar i fundit i regjimeve autokratik në Afrikë dhe dominimit kolonial të disa fuqive evropiane. Tanimë përshëndetet si “Princi i Reportazhit”.

“Perandori“, përkthyer në mbi 32 gjuhë, është nga nga 150 librat më të lexuar të shekullit XX…


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Botohet në shqip libri “Perandori” i Ryszard Kapuscinski

Mesazh nga Anakonda prej Sat 19 May 2012 - 18:21

ca autoriteti paska ai perandori tek kapaku i librit.
avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31648
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi