Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Hollivudiani Paul Walker me origjinë shqiptare

Shko poshtë

Hollivudiani Paul Walker me origjinë shqiptare

Mesazh nga Emona prej Thu 23 Aug 2012 - 9:50


Paul Walker, një prej aktorëve më të njohur të brezit të ri të kineastëve në Hollivud, njihet se ka origjinë shqiptare.
Pikërisht në një nga faqet më të njohura kinematografike në botë, Internet Movie Data Base – IMDB, në fillim të hyrjes së biografisë së tij të gjatë zyrtare cilësohet në anglisht origjina e tij, madje me gërma kapitale; “Paul Walker është një aktor Amerikan, me prejardhje Shqiptare”.
Edhe pse nuk është një informacion zyrtar, IMDB është një web faqe nga më seriozet, që informacionet e paraqitura i ka të verifikuara. Për 39-vjeçarin Paul William Walker IV thuhet se u bë mjaft i njohur në 1999 pas rolit të tij në filmin Varsity Blues. Ka punuar si fashion model, ka qenë anëtar i Kishës së Shenjtorëve të Ditëve të Mëvonshme, ndryshe Kisha e Mormonëve, ka punuar që në fillimet e tij në televizion, më pas ka shkruar filma-komedi.
Bashkë me motrën, Ashlie, mori pjesë në 1988 në një show-lojë, I’m Telling!. Duke vijuar me film pas filmi. Ai u bë i njohur në filmat The Fast and the Furious, Into the Blue dhe Eight Below, Highway to Heaven, Who’s the Boss?, The Young and the Restless and Touched by an Angel etj. Filmat kanë arkëtuar mbi $1.1 bilionë dollarë. Është shfaqur edhe në National Geographic Channel në një seri programesh etj./globisot/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hollivudiani Paul Walker me origjinë shqiptare

Mesazh nga Anakonda prej Mon 8 Oct 2012 - 3:26

sa mire dita-dites po dalin shqiptar te famshem dhe po na krenojn...
avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31613
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hollivudiani Paul Walker me origjinë shqiptare

Mesazh nga LaDescarada prej Thu 18 Oct 2012 - 21:33

ihaaa tash ton po dalin me origjin shqiptare ..a eshte kush qe seshte shqiptar -rastesisht ?:P
avatar
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Hollivudiani Paul Walker me origjinë shqiptare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi