Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Art me stilolaps

Shko poshtë

Art me stilolaps

Mesazh nga Emona prej Fri 24 Aug 2012 - 6:03Të gjithë ata që shohin këto imazhe, mund të mendojnë se janë fotot e shkrepura prej ndonjë fotografi profesionist.

Megjithatë, e vërteta është krejtësisht tjetër, që bëhet fjalë për vepra të rralla artistike, të realizuar vetëm nëpërmjet stilolapësve të zakonshëm me ngjyra.

Artisti, një portugez i quajtur Samuel Silva, mburret me faktin se mund të realizojë artin e tij të pazakontë vetëm nëpërmjet një stilopsi të zakonshëm, si ata që kushdo mban në zyra, në çantë apo shtëpi.

Për Silvën, kjo mënyrë pikturimi është pasioni i jetës së tij, por ky është një pasion që i merr shumë kohë.

Përshembull, për të realizuar portretin e vajzës kuqalashe, atij iu deshën gjashtë stilolapsë me ngjyra të ndryshëm dhe mbi 30 orë punë intensive.

Në vazhdim, mund të admironi disa prej punimeve të tij më të mira./tch/
Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Art me stilolaps

Mesazh nga Anakonda prej Tue 25 Sep 2012 - 17:54


Shum te bukura te gjitha.....por mu mpelqeu kjo......art shum i bukur,....vetem nje profesionist e ben nje gje te till....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31648
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi