Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm”

2 posters

Shko poshtë

“Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm” Empty “Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm”

Mesazh nga Emona Fri 31 Aug 2012 - 1:12

Vrasësi i John Lennon, Mark Chapman, tha se ai nuk ka pas qëllim ta vrasë këngëtarin e Beatles-ave, por ka shtënë në të pasi që ai ka qenë personi më i famshëm qe e ka pa aty.

Krijuesi i hitit “Imagine” është qëlluar për vdekje në apartamentin e tij në New York në dhjetor të vitit 198.

Duke folur para gjykatës, ai tha“Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm” 8438f_john-300x166

“Do të doja vërtet që zotri Lennon ta dinte këtë gjë. Ndoshta do ta bënte të ndjehej më mirë sikur ta dinte se nuk ishte zemërim. Nuk kisha asgjë kundër atij burri si njeri, por atij njeriu si i famshëm. Nëse ai do të ishte më pak i famshëm sesa tre ose katër njerëzit e tjerë të cilët i kisha në list, do të ishte gjallë ende”.

Mësohet se Chapman, 57 vjeçar, në list kishte edhe Elizabeth Taylor, Johnny Carson dhe aktorin George C. Scott.
Chapman është dënuar me 20 vjet burgim në vitin 1981 dhe është detyruar të shkoj në trajtim psikiatrik./Globi.S/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm” Empty Re: “Vrava John Lennon-in, vetëm se ishte i famshëm”

Mesazh nga Anakonda Mon 8 Oct 2012 - 3:26

Ska te sosur kjo xhelozia midis vipave
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi