Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Cili është personazhi apo karakteri më i realizuar në kinematografinë shqiptare?

Shko poshtë

Cili është personazhi apo karakteri më i realizuar në kinematografinë shqiptare?

Mesazh nga WebMaster prej Mon 1 Oct 2012 - 3:23

Disa
here jane bere perpjekje per te limitizuar shfaqjen e filmave te
socrealismit nen preteksin se ato nuk te thone gje, si nga ana
profesionale aktoreske e po ashtu edhe nga ana teknike, regjisoriale etj

Une nje pyetje shtroj, sipas mendimin tuaj (duke e zhveshur personazhin nga ana ideologjike)

Shembull:

Une per veten time mendoj se karakteret me te realizuara ne kinematografine shqiptare jane:

Nene Pashakoja - "Yjet e neteve te gjata", Tinka Kurti

Nenprefekti - "Koncert ne vitin 1936", Robert Ndrenika
Emri  i Forumit do të ndryshoj   Pytje & Përgjigje 
avatar
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cili është personazhi apo karakteri më i realizuar në kinematografinë shqiptare?

Mesazh nga Arabela prej Mon 1 Oct 2012 - 6:52

ollga,,,zonja nga qyteti,,,e adhuroj ,,, i.l.u i.l.u
avatar
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 25

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cili është personazhi apo karakteri më i realizuar në kinematografinë shqiptare?

Mesazh nga Anakonda prej Fri 19 Oct 2012 - 18:12

Shoku yn tili fiksimi im ai film...
avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31648
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cili është personazhi apo karakteri më i realizuar në kinematografinë shqiptare?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi