Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Letra e Kennedy del në ankand

Shko poshtë

Letra e Kennedy del në ankand

Mesazh nga Anakonda prej Fri 10 Jun 2016 - 4:30


​Një letër e shkruar nga ish-presidenti amerikan John Kennedy për atë që përflitej se ishte e dashura e tij Mary Pinchot Meyer, doli për shitje në ankand.

Korrespondenca prej 4 faqesh ishte ruajtur nga sekretarja personale e Kennedy, Evelyn Lincoln pas vrasjes së tij.

Meyer ishte bashkëshortja e një agjenti të CIA-s dhe u vra në rrethana ende të pazbardhura në tetor të 1964, një vit pas shkrimit të letrës.

“Ti nuk largohesh kurrë nga periferia jote...Hajde të më të takosh”, i shkruan asaj presidenti në letrën që mbyllet me fjalët..Pse nuk thua po!!

Bobby Livington, zv/presidenti i shtëpisë së ankandeve tha se dokumentet ishin të verifikuara.

“Bëhet fjalë për një letër origjinale të presidenti e shkruar në tetor të 1963-shit, një muaj para se ai të vritej...Sekretarja e tij Evelyn Lincoln zhvendosi objektet e tij jashtë Shtëpisë së Bardhë kur atje erdhi Lyndon Johnson”.

Çmimi fillestar i letrës do të jetë 30 mijë dollarë. Në shitje do të nxirret gjithashtu një letër dashurie për Kennedy-n dhe një letër tjetër shantazhi, gjithashtu një foto që tregonte ish-presidentin me një të dashur.

Ankandi do të zhvillohet në 23 qershor në Boston të Masacusets.
avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31613
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi