Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trëndafilit dhe Margaritarit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trëndafilit dhe Margaritarit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trëndafilit dhe Margaritarit

Shko poshtë

Trëndafilit dhe Margaritarit  Empty Trëndafilit dhe Margaritarit

Mesazh nga Vizitor Fri 9 Jul 2010 - 4:08

Dialogu mes Trëndafilit dhe Margaritarit

Një ditë u takua një Trëndafil i bukur me bukuri të mahnitshme, aromë të këndshme, ngjyrë tërheqëse me një Margaritar nga e cila nuk dukej asnjë prej këtyre cilësive e cila jetonte në fund të detit ... U njoftuan me njëra tjetrën dhe filloi dialogu.

Tha Trëndafili:
Familja jonë është e madhe prej neve ka trëndafila dhe lule që lulëzojnë të cilat nuk mund t[i numrojë, dallohen me pamje të mahnitshme dhe secila prej tyre ka aromë të dalluar… kur papritmas trëndafili u pikëllua!?

E pyeti Margaritari:
Nga kjo që po thua nuk paska diçka që të pikëllon, pse u pikëllove!?

Trëndafili:
Mirëpo njerëzit na trajtojnë në mënyrë jo të drejtë, ata na mbjellin neve jo nga dashuria mirëpo që të kënaqen me pamjen tonë të bukur dhe aromën e këndshme, pastaj na hudhin në rrugë apo në shporta të mbeturinave pasi që të marrin nga ne gjënë më të shtrenjtë dhe aromën ...

U ndal Trëndafili pastaj i tha Margaritarit:
Më trego për jetën tënde si jeton?!...Dhe cilat janë ndjenjat e tua derisa ti jeton në fund të detit ....

U përgjigj Margaritari:
Pa marr parasysh se unë nuk kam ngjyra të bukura sikurse ti dhe pamje të mahnitshme jam shumë e shtrenjtë në pamjen e njerëzve, ata e bëjnë të pamundurën për të arritur tek unë!

Marrin rrugëtim dhe zhyten në detëra për të më kërkuar, ndoshta habitesh kur të them se sa ma shumë që largohem nga sytë e njerëzve aq më shumë më shtohet bukuria e rritet vlera ime ...

Jetojë në errësirën e detit përveç se unë jam e lumtur, shumë e lumtur, sepse jam larg duarve të mendjelehtëve e të pavlerëve dhe çmimi im është i shtrenjtë në mesin e njerëzve...

A e dini se kush është Trëndafili e kush Margaritari??

Mendohuni...Mendohuni...do ta gjeni se ato dyja janë:

Trëndafili është ........................(femra e zbuluar)

Margaritari është ....................( femra e mbuluar)
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Trëndafilit dhe Margaritarit  Empty Re: Trëndafilit dhe Margaritarit

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 18:11

shum tregim i bukur.....
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi