Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Emrat e Ditës së Kijametit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Emrat e Ditës së Kijametit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emrat e Ditës së Kijametit

Shko poshtë

Emrat e Ditës së Kijametit Empty Emrat e Ditës së Kijametit

Mesazh nga Bukurosh-Djal Sat 14 Aug 2010 - 9:01

Emrat e Ditës së Kijametit

1. Jevmul-Kijame ………………………Dita e Gjykimit


2. Jevmul-Ahir …………………………..Dita e Fundit


3. Es-Saatu ………………………………Momenti


4. Jevmul-Ba'th ………………………….Dita e Ringjalljes


5. Jevmul-Huruxh ……………………….Dita e Daljes (prej varreve)


6. El Kariatu ……………………………..Krisma e Kijametit


7. Jevmul-Fasl ……………………………Dita e Ndarjes
8. Jevmu-Din ……………………………..Dita e Llogarisë


9. Es sahatu ……………………………….Ushtima (e krismës së Kijametit)


10. Et-tammetul-Kubra …………………..Vala e Madhe (e Kijametit)


11. Jevmul-Hasere ………………………...Dita e Dëshprimit


12. El Gashijetu …………………………... Belaja që kaplon (Kijameti)


13. Jevmul-Hulud ………………………….Dita e Përjetshme


14. Jevmul-Hisab …………………………..Dita e Përgjegjësisë


15. El Vakia ………………………………...Ndodhia (Kijameti)


16. Jevmul Veid …………………………….Dita e Premtuar (për dënim)


17. Jevmul-Azifeti ………………………….Dita e Afërt


18. Jevmul-Xhem'I …………………………Dita e Tubimit


19. El Hakka ………………………………...Momenti i katastrofës së përgjithshme


20. Jevmul-Telak ……………………………Dita e Takimit


21. Jevmut-Tenad ……………………………Dita e Britmës (mjerimit)


22. Jevmut-Tegabun …………………………Dita e Mashtrimit
Bukurosh-Djal
Bukurosh-Djal
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Frankfurt.am.Main
Postime Postime : 3611
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/05/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : ''Nese ke vendos me u nda nese kurr me s'don mem pa, Ti me trego mos me mundo,Mos loto nese ke vendos me shku ska rendesi veq knaqu ti Dashuri ''Te dua perjet''

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi