Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
POEZI PERKUSHTIMI People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
POEZI PERKUSHTIMI People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POEZI PERKUSHTIMI

Shko poshtë

POEZI PERKUSHTIMI Empty POEZI PERKUSHTIMI

Mesazh nga Shaban Cakolli Tue 16 Jun 2009 - 10:36

MOJ VENDLINDJA JONË

Moj vendlindja jonë,
Moj legjendë e gjallë,
Herët , apo vonë
Për ty kemi mall!
Atje tek burimet
Me rrugica t’ngushta
Na thërrasin kujtimet ,
Të pimë ujë me grushta!
Kudo që të rrimë,
Kudo që të shkojmë,
Na vendlindjen tonë
Kurrë nuk e harrojmë!
Atë vjet për vjet,
Vijmë e vizitojmë,
Këndojmë me lezet,
Krah për krah vallëzojmë!
Atje mbi rrënoja
N’ themele t’shtëpisë
Ulemi pushojmë
Nën hije t’qershisë.
Aty do t’pimë kafe,
Aty do t’drekojmë...
Aty bëjmë shumë llafe
Nënat i kujtojmë!...
Atje në bregore,
Nën do dardha t’egra
Atje kem do varre
Nga kohërat e vjetra ...
Gjyshërit dhe stërgjyshet
Atje janë ty u preh
Do t’ ua dëlirim myshqet ,
T’ua qesim nga i grusht dhe!

Gjilan, më 06 Qershor 2009.
Demir KRASNIQI
.


Edituar për herë të fundit nga Saimiri në Thu 28 Jul 2011 - 2:49, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : Formati i shkrimit...)
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 6690
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/02/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi