Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Herculesi befason Barcelonën  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Herculesi befason Barcelonën  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Herculesi befason Barcelonën

Shko poshtë

Herculesi befason Barcelonën  Empty Herculesi befason Barcelonën

Mesazh nga Binni Sat 11 Sep 2010 - 11:16

Herculesi befason Barcelonën  F.0911195806918_m

Skuadra e promovuar sivjet në La Liga, Hercules, ka arritur që të shkaktojë befasinë e parë sensacionale, pasi e mposhti me rezultat 2-0 kampionin aktual të Spanjës, Barcelonën, midis Camp Nou.

Barcelona si zakonisht, edhe kësaj here e pati posedimin e topit në të mirë të saj, por kjo nuk luajti ndonjë rol në ndeshjen e sotme ndaj Hercules.

Pas një harkimi të Royston Drenthes, Victor Valdes gabon duke shërbyer sulmuesin paraguaian Nelson Valdez, që nuk e lëshoi rastin për të shënuar për 1-0 dhe për të heshtur publikun në Camp Nou (27’).

Pas një depërtimi të Tiago Gomesit, ishte ky i fundit ai që lansoi një harkim të ulët në drejtim të Nelson Valdezit, që realizoi dhe golin e tij të dytë në këtë takim (59’).

Herculesi ka mundur të fitojë edhe më thellë ndaj Barcelonës po qe se përforcimi i verës, David Trezeguet, do ta shfrytëzonte një rast të qind për qindtë, pak minuta pa përfunduar takimi.

Kjo disfatë e Barcelonës, ashtu si edhe barazimi javën e kaluar i Real Madridit në fushë të Mallorca, edhe një herë dëshmon se gara për titullin e La Liga këtë sezon do të jetë më e hapur dhe e paparashikuar. /
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi