Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

+72
Robi dashuris
serxho kasa
Princ
bekimi
Lazdrane
Xhan
mister.albania
Sasha
Gon!
LaDescarada
Maksi
Idda
Fata
Star Angel
Space
Eriku
Labja
Shkembi
Besa
Aяtємιѕα
Daku
Emona
Next
Anakonda
zymer
Erti
Dori_sweet
dajti modh
Milingona
Arabela
EMI
Klio
Durrsaku
stralli
Darius
Ambra
Tonii
Anila
Ajo goca
AlBora
[M!mO]
Єямєℓiиdå
bobi 10
Elvira-
Poeti Dhimbjes
kasperi
Bleta
**Jeta**
Anonim
Alberti
fidani
Neta E
bebushi
Lolita
zafina
Roksana
Kavaljeri
SUZI
Lot i derdhur
qershicka
Shaban Cakolli
leona
rifati
gesti
Gjakush Tana
Aristogata
Kotelja
xhoel
clod
CuN@BosS/
anetar
WebMaster
76 posters

Faqja 10 e 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga WebMaster Fri 13 Feb 2009 - 11:36

First topic message reminder :

Shumezo valet e detit me yjet qe jane ne qiell...dhe do te zbulosh sa te dua.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anonim Mon 1 Feb 2010 - 10:44

- Unë nuk lëvizë dot, jam si akull I ngrirë. Afrohu më puth buzët dhe shuaje këtë dëshirë!

- Unë gjer tani isha i nxehur, nuk e mohoj që prapë të dua, sikur të puthesh më gjithë botën, asnjë herë s'do të puthesh si me mua.

- Unë vet jam i lënduar, e ndoshta të lendova shumë, kush vallë di të përkedhelë ashtu siç t’përkedhelja unë.

- Vazhdo jeto pa mua. Më vjen keq, por më s’të dua! Më mirë shko, më le të qetë, me ty jeta s’më duket jetë!!

- Veç bukurisë së pakursyer, natyra gjë s'të ka dhuruar, ishe një gonxhe qe nuk çelë, u vyshke që pa lulëzuar.

- Dje të kisha kaq pranë por veç me zë ,kisha kaq pranë tingujt e shpirtit tënd ,dhe sot si kam se dje i hodha vet diku tej ,për ti fshirë nga kujtesa, ç’mëkat që kam bërë, hodha margaritarin më të shtrenjtë,që s’blihet me asgjë. Mua më vodhën diamantin tim ,se nuk e kuptova që më parë se ajo ishte e vërteta!

- Megjithëse unë e di se ti kurrë s’ke për të lexuar këto rreshta që janë për ty,apo ndoshta dhe ke për të dyshuar se janë për dikë tjetër. Unë dhe më tej vazhdoj të shkruaj se s’kam ç’bëj tjetër s’kam si vras dhimbjen ,s’kam ku të shfryj veten ,duke më ardhur kaq shumë keq që të humba ty dhe me ty dhe veten!

- Më kujtohet se sa i lumtur isha kur isha në krahrorin tend, gjersa dëgjoja te rrahurat e shpejta të zemres sate. Më kujtohet sa shpejtë kalonte nata kur ne ishim bashkë, më kujtohet kur fjalët delnin nga thellësia e zemrës sate duke më thënë: Të dua, më kujtohet kur flisnim për ardhmërine tonë duke mos ditur se në të ardhmen do të jetë ndryshe !!

- Sot me erdhën në mendje kujtimet dhe ëndërrat që thellë I kam varrosur në shpirt. Ato miliona ëndërra që vërtet kanë kohë që kanë filluar të treten. Por sot vetëm malli që po më shtyn të t' shkruaj më bën që të bashkoj edhe një herë forcën time, për të t' kujtuar ty edhe një herë si një mik të vjetër që kurrë nuk arrita t’ia hap vertet zemrën.

- U dogja u treta,u bëra shkrumb e hi, jeta pa ty është e kotë, këtë e di edhe ti.

- Veç mali me mal nuk takohet se njerzit takohen një ditë.

- Kishe pas zemer katile,qysh ke mujt me më dasht me hile.

- Hajde hajde Xhanem gjytyrymë ti banëm, ngutu shpirt ti Xhanem hajde thema kamen.

- Luje, luje hapin, luje luje themren afromu ma ngat se ma plase zemrën.

- Nuk je lirë,po je dukat, po të shof ënderr natë për natë, po kujtoj qiko që të kam ngat në shtrat.

- Të raftë zhuga që nuk po len me ra në lluga.

- U prish bota,u prish dynjaja dhe hupi marrja ra fustani dul miniqi ma shumë se shkolla po punon Kafiqi, del plaku në qarshi e hek plisin me u ba mafi…

- Sikur dashuria të ishte një lule e vetme në mes të oqeanit,të gjithë të rinjet do të kishin mësuar notin.

- 1+1=2 të dua vetëm ty! 5+5=10 të dua për jetë! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim, ndaq barazim të dua shum o Shpirti im!!

- Deri kurë në vuajtje, deri kurë në vetmi, deri kurë kjo zemra ime do të vuaj për ty !

- Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogel dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.

- Dy lule qelin ato herë do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do të ndahen.

- Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme, por premtoj qe nuk do te heq dore nga dashuria per ty nje çast para se perjetesia te mbaroje..

- Dy zogjë jemi një shpirt e kemi,më vjen shumë keq e dashur që afer s’jemi.

- Dy sytë e mi rrjedhin vetëm lot ngase jemi larg njëri tjetrit dhe s`të përgdhel dot. Zemra ndjen dhembje dhe më s`ndjen gëzim ngase ti më mungon në krahrorin tim.

- Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atëherë lotët teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time.

- Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk të shohë me zemër të dua,po të pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton në zemër e mbaj!
Anonim
Anonim
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Aty ku Ballakumja eshte me e Shijshme :)
Postime Postime : 356
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/01/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : C`do gje e bukur dhe e mire eshte preferenca ime :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Mon 1 Feb 2010 - 10:45

Loj Fati

Dashuria Eshte Loje Fati
Qe Ka Brenda Zenka Inati
Dashuria Eshte Bixhoz
Qe Te Ben Gjithmone Xheloz
Dashuria Eshte Shah
Qe Nuk Ka Aspak Shaka
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Mon 1 Feb 2010 - 10:45

Dashuri - xhelozi

ti Me Jep Ngrohtesi Dashuri, Xhelozi.
Ti Me Ben Te Enderroj
Ne Syte E Tu Jeten Te Kaloj.
Ti Me Jep Ngrohtesi ,bukuri,embelsi.
Ti Me Ben Te Fluturoj Ne Bukurine Tende Qe Adhuroj.rapidstats(59335);
[You must be registered and logged in to see this link.]
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anonim Mon 1 Feb 2010 - 10:45

- Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk të shohë me zemër të dua,po të pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton në zemër e mbaj!

- E kam një dëshirë, oh sa është e thjeshtë me ti puthë buzët tjetër s'kisha deshtë.

- Edhe pse tani ne jemi larg njëri tjetrit,unë përseri të dua dhe ashtu do mbetet !


- Kur mbi varrin tim fillon punimi, kur mbi kokën time fillon vajtimi, kur mbi varrin tim vëndohet kurora, atëherë dije e dashurse për jetë të harova!

- Sa mundem të shoh, syte e mi ty do të kërkojnë, sa mua më rrah zemëra, ty do të kujtoj!

- Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time.

- Dashuri ,dashuri, nuk thuhet kotë se fillon me puthje dhe mbaron me lotë!

- Ta fali si kujtim shpirtin tim. Nëse shpirti s’të mjafton ta fali syrin që për ty loton. Me lot në faqe me lot në sy , me zemër të helmuar mendoj vetëm për ty.

- Gjithënjë të kujtojë ,kurr s’të harrojë se nga zemra ime nuk mundem që të largojë .

- Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetes këtë dashuri. TË DUA me shpirt.

- Kur të ndihesh vetëm dhe të mos kesh qetësi vëre doren në zemër për mua pak mendo ulu pranë dritares dhe hënen shiko atëherë unë nga larg do të ndiejë se vërtet më do, tek dritarja do vrapoj ngre kokën dhe hënen shikoj dhe atje larg në qiell në largesi do të bashkohen shikimet tona plot dashuri .


- Le të fryjë er' e ftohtë, s'ka ç'më bën dimëri mua: Dashuria më mban ngrohtë, se pushtoj atë që dua.


- Me ta dhuru një lule ,lule ti je vet. Me ta dhuru një puthje nuk mundesh me fjet. Unë të them të dua e ti s’më beson, pyte zemren time ajo të tregon !

- Me ty më qeshte zemra edhe kur ajo qante, me ty më ngrohte dielli edhe kur biente shi.Ty të besoja edhe kur më gënjejshe.Me ty bisedoja edhe kur ëndërroja !!!

- Më duket sikur të gjitha fjalët para teje janë të kota! Dhe dal nga kjo gjendje, e bie përsëri, e si mund të jem i qetë kur në zemër je ti?! Prandaj shko moj vajzë, shko ti prej këtej, largohu...

- Mos mendo se të kam harru, mos mendo se tjetër du, mos mendo se zemren time tjetër kush ka me gëzu.

- Në ketë natë të qetë pran dritares qendrojë,shiqojë yjet në qiell dhe për ty mendojë.

- Në lule me erë putheshim ngaherë, dhe si burr' e grua losnim nënë ftua.

- Në ëndrrën time ishim vetëm ne të dy. Unë që u dashurova në ty, por ti këtë nuk e kuptoje sepse ishe largë meje…Desha të afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ikë diku ku nuk të gjeja ty.

- Nësë do të më marr malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mija që i ruaj të pastra.

- Nëse e don Bukurin, atëher mos më duaj mua, sepse ka tjer që jan më të bukur se unë. Nëse e don menqurin, atëher mos më duaj mua, sepse ka tjerë që jan më të menqur se unë. Nëse e don pasuri, atëher mos më duaj mua, sepse ka tjer që jan më të pasur se unë. Por nëse e don dashurin, atëher duam vëtëm mua,sepse nuk ka asnjë që të dashuron më shum se unë!

- Nëse ngjyra më mungon do ta prejsha gishtin tim e me gjak që më pikon do ta shkruaja ketë kujtim.

- Nëse për mua mendon një e-mail ma dergon. Nëse me zemër më don thirrem në telefon, zërin ta dëgjoj dhe të tregoj që shumë të dashuroj, kurr nuk të harroj!

- Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua të gjata, atë trup të bukur mendoj se jam i ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhel.

- Nuk më duhet kjo jetë nuk më duhet kjo rini, kur s'të kam afër meje gjithmonë do të vuaj për ty!

- Puthjet më të ëmbla ti mi ke dhurua, jetën ty ta fala kur më the të dua.

- Sa e ëmbël është jeta, sa e ëmbël është rinija por më e ëmbla qenka dashurija !

- Të lutem shko pa lot në sy, të lutem shko se s’jam për ty! Të lutem shko koken mos e kthe, mos më shiko më se ti vet më parë nuk deshte më. Dashuria jonë u zhduk si dielli në përendim,të lutem shko se më s’ka kthim !!.

- Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keq kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde!?

- Të vështira janë ditët kur syri loton, zemra nuk e gjenë ngase ka shumë largë ate që shumë e don !

- Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.

- Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do ta mbylli brenda në shpirtin dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time.

- Ska më fjalë,ska ma gëzim,ka veç heshtje dhe pikëllim..ska më dritë ..ka veç terr..ska më lule në pranverë.

- Ajo shkoj,ajo shkoj,unë lotojë ,unë lotojë,nuk më thërret më në përqafim..ku je ti o Shpirti im!

- Ska më këngë ka veç vajë..jam vërbu për sytë e saj..ska më puthje ka veç mall…pse s’më vrave m'le të gjallë.¨

- Ku je sonte më ka marrë malli..ah kjo pritje mua në shpirt më kalli ..se besova se më ike..ku je sonte ti moj qikë ?

- Nuk kam ardhur sonte falje të të kërkojë vetëm dua të të shoh edhe prap të shkojë..nuk kam ardhur të të kërkojë mëshirë..nuk kam ardhur sonte në gjunjë që të bi..me lot në sy dot shkojë..ndoshta më s’do të vi!

- Gabuam gabuam, se ishëm të rinjë..s'mendonjëm se fjalët vrasin dashurinë...gabuam gabuam si njerzit gabojnë..nuk dua të qajë por lotët më pikojnë!

- A thu kaq shumë brenga të sjell dashuria..mos rri e vetmuar..kështu s'kalon rinia.

- Këngën më të bukur..ta këndojê unë ty...për ty më digjet zemra hiç smundem të rri..në zemrën time dashuri e zezë më je ti..askujt nuk i përngjanë..e Veçantë je TI

- Se ti çdo stinë më jep behar,lule plotë gjelbërim,dashuri e çmendur që kurrë ska pushim,ti je Zot i zemres time,e vetmja dashuri, askujt nuk i përngjan, e veçantë je ti!
Anonim
Anonim
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Aty ku Ballakumja eshte me e Shijshme :)
Postime Postime : 356
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/01/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : C`do gje e bukur dhe e mire eshte preferenca ime :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Mon 1 Feb 2010 - 10:45

Mos bjer ne gjum

Mos me bjer ne gjunj mos me kerko falje
sepse u dasht heret te mendosh per ndarje
Ndoshta ne boten tjeter do te digjesh ne zjarr
atehere te bie ne mend te gjalle kur me shtyre ne varr
Valle si ta kthej tash jeten nga fillimi
kur nuk kam me shpresa se ka ardhe mbarimi
s'jetohet me shprese s'jetohet me vall
s'jetohet me harrese por me dhimbje e mall
Te dhez nje cigare s'mund se nuk e pi
te therras ne emer ,emrin nuk ta di
Te shkoj nga kjo bote jo se ty po te pres
Ne preherin tend dua qe te vdes
Vdekja eshte nder nese vdes mbi ty
Nese dora jote mi mbyll keta sy
Tash erdhi fundi sdi si me u ndare
Mbetet lamtumira dashuri e pare
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Anonim Mon 1 Feb 2010 - 10:48

[b]Te Gjitha Kto Per Ty Me Lart Ishin qaj
Anonim
Anonim
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Aty ku Ballakumja eshte me e Shijshme :)
Postime Postime : 356
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/01/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : C`do gje e bukur dhe e mire eshte preferenca ime :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:11

Shiko hënën dhe ajo puthjen time ta dhuron
më tha diçka qe shpirtin tënd unë
kurrë ne errësirë sdo ta le!
Prandaj shpirt nga errësira mos ki frikë
se hena do të te bëj drite!

Zemra jote qielli i endrrave te mia.
Nga buzët e tua marrin jetë buzët e mia
nga gjaku yt ndizet gjaku im
Për fjalën "Të dua" rron e s'vdes shpirti im,,
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:11

Kur te biesh ne gjume
mendo sesa ta dua!
Mos bjer ne mes te shtratin
me ler pak vend mua!

Do të vij pas mesnate
do të te perqafoj
te puth lehtë qe mos te te zgjoj!

2) Unë jam i droguar,droga ime je ti!
Me ty jam dashuruar,pa ty s'mund te rri
Trupi po me tretet,gjaku po me mbaron
po s'të pashë ty:Zemra me pushon,,,

Për ty dhe vetëm për ty!Të kam një engjell ne jetën time
pa ty jeta do të ishte veç një kotesi
dhe sdo te mundja te gjeja vetveten!
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:12

Një pikë loti te ra te duart
ti me puthe plot mallengjim
e dije qe mua me sdo te me shihje
e ruajte lotin si kujtim

Kur kaluan vite shumë
një ditë prapë ne u takuam
ne dorë mbaje diçka me shtrengim
lotin qe unë te kisha dhuruar!
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:12

afër teje dua qëndroj
e fort dua te shtrengoj
e ne sy te te shikoj
e te them atë çka me thotë zemra
e një nate pasionante
bashke ta kalojm
edhe unë si një pik uji
ne trupin tënd te njome
te reshkase.
endrroj te te kem pranë
pos te kam
se unë larg teje ndodhem
por ti s'ma pranove largesin
e kështu zemren time
ti ma coptove.dua te te urrej
me gjithë shpirt
pos te urrej do të
se me një engjell u
dashurova.
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:12

Bie ne endrra,
më thuaj ti ku te besoj,
gjithshka ne këtë botë je ti,
se ti ke një te fshehte,
qe vetëm Zoti e di!

-Dhe unë qe s'besoj ne asnjë perendi,
dhe engjejt kotesi me duken ne këtë botë,
se di sa herë lutem kur te puth ty:
"Mos e ler te me ike o Zot"

-N.q.s një dashuri mbaron,
vuan vetëm njeri gjithmonë,
n.q.s. vuajne te dy
ajo ende s'ka mbaruar,
unë vuaj,po ti?

-Një lot do të thotë ikje,
një lot do të thotë mall,
një lot do të thotë ndjenjë,
një lot do të thotë"me fal"

-Mundohem te te harroj,por harroj te te harroj...

-Jeto për te dashururar dhe mos dashuro për te jetuar...
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:13

Të njoha ne dhimbje,
dhe u bërë force për mua,
je engjelli im mbrojtes,
qe unë shumë e dua!

-Syte nga rruga i hodha,
dhe befas mu mbushen me lot,
vërtetë të thashë harrome,
po unë s'te harroj dot....

-Do te fryje ere e ftohte,
po s'ka c'me bën dimri mua,
dashuria me mban ngrohte,
se perqafoj atë qe dua!

-Je ne zemren time,
akoma si dikur,
për çdo gjë mund te pendohem,
por qe te dua kurrë!

-Ne çdo pikë shiu shkruajta"Të dua"
U lage i dashuri im?
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:13

-Ti për mua je jeta ime,
je embelsia e shpirtit tim,
je ilaci i zemrës sime,
pa ty asgjë s'ka kuptim...

-N.q.s
fjala te dua do të ishte një korrize rere,atëherë nuk do me mjaftonte e
gjithë shkretetira për te te thënë se sa te dua...

-Dua ti mbyll ne një shihse castet qe kaluam bashke,dhe sa herë te me marrë malli ta hap dhe te dehem...

-Për engjejt je bir i perendise,
për lulet je arome e kenaqesise,
për zogjte je tingull i bukurise,
për mua je simbol i dashurisë!
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:14

-Neper korridoret e shkolles
një"c'kemi" mezi ma thua,
veç mos u perplasshim ndonjëherë,
se në vend te"me fal" do të them "te dua"!

-Do te ishe drite po të isha diell
do të ishe yll,po të isha qiell,
Këto qe thashë janë veç krahasime,
unë jam njeri dhe ti je zemra ime!

-Për mua ti je hënë,
për ty se di se c'jam,
veç do doja qe te isha ylli,
qe te rrinim pranë e pranë!

-Dikur ishim tre:
unë ti dhe dashuria,
tani sërish jemi tre,
unë ti dhe vetmia...

-Me rrezet e diellit,
te dërgova fjalën"te dua"
shpresoj të jesh djegur,
se unë jam perveluar...
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:20

-Edhe pse te ndare,
ne do të jemi bashke,
ne çdo ëndërr çdo kujtim,
ty do të kem pranë...

-Bjeri zemrës sime,
bjeri me fuqi,
por kujdes mos vritesh,
se brenda je ti!

-Sikur puthja te ishte fjale me ty do doja te bisedonim ngadalë te dy....

-Kur Zoti hapi dritaren e parajses dhe me pyeti çfarë dëshirë kisha,unë i thashë:"O Zot ruaji ata sy qe po lexojnë këtë mesazh!"

-Shpeshherë sytë e mi,
ne te tute ngulen,
mundohem ti largoj...
e pamundur...s'shkulen...

-Eklips do të behem,
sytë e tu do ti verboj
edhe s'do ta leshoj ddriten e diellit,
derisa te me thuash "te dashuroj"

-ne qe duheshim aq shumë,
sa larg jemi tani,
kur perrballemi ne rrugë,
unë shkoj majtas,djathtas ti...

-Nëse ne sytë e mi lot do të ishe,
kurrë s'do të qaja, qe prej meje mos ikje,
po nëse ne sytë e tu do të isha lot,
më thuaj te lutem a do qaje dot?

-Nëse një ditë do të arrij te shoh sytë e tua,atëherë do ta kuptsh se sa te dua...

-Nëse toka do të bëhej cope e therime,mbi germadhat e saj do të dilnin flaket e dashurisë sime!

-Nëse s'ta shpreh dot me fjale se sa te dashuroj,fajin e ka natyra qe si dha zemrës goje...

-Si rrezet e diellit qe mdritcojne tokën,
si yjet e nates qe rrethijne botën,
si engjell mbrojtes je ti për mua,
po c'me bërë valle qe kaq shumë te dua?

-Dhe ne jetojme,
orët kalojne,
veç kohe vdes,
dashuria rron...
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:20

Ter dua nën dridhjen e një frikë,
te dua nën sytë plot lot,
te dua nën endrrat e prishura,
te dua dhe kur me thua "Mos"!

-Nëse ti s'ndjen gjë për mua,
te lutem mos më lendo,
dhe dashurinë time,
ne heshtje dashuro...

-N.q.s
do të ekzistonte dikush qe me shkronja akulli te shkruaje emrin tënd
sipër diellit,atëherë do të egzistonte dikush qe te do me shumë se
mua...

-Ne botë te pata ty,
te vetmin ngushellim,
tek ty gjeta vetveten,
pra gjeta shpirtin tim...

-Ti s'vjen,
koha është larguar,
koha qan për ty,
rete qajne për ne...

-Me kish marrë malli i dashuri im,
kaluan ditë ty pa të parë,
përtej dritares se pendimit tim,
një drite pa jetë sonte po marr...

-Ti pret te te telefonoj,
dhe te me degjosh shpirti im,
por unë s'mund te te premtoj,
te ta fal prapë dashurinë!

-Ti ke ftohte unë dridhem,
ti loton unë qaj,
ti plasaritesh unë thyhem,
ti me harron unë te dashuroj...
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:20

-Kur te njoha kisha frikë te te prekja,
kur te preka kisha frikë te te puthja,
kur te putha kisha frikë te te dashuroja,
tani qe te dashuroj kam frikë mos te te humb...

-Sa herë mundohet shpirti te te harroje,
nuk e di c'e shtyn me tepër te te dashuroje...

-Shiko o shpirt se sa te dua,
po plasaritet zemra e shkrete,
afroi buzët se janë te tuat,
qe te te puthin lehtë lehtë...

-te dua me shumë se dje dhe më pak se nesër...

-I gjallë, i vdekur a i verber je,
flaket e mallit valle nuk i sheh,
ne c'qoshe te botës je futur për dreq?
dil te te shoh i dashur pa u djegur krejt!

-tani ti nuk je po s'ka gjë,
se tek unë ti ende prehesh,
ndaj po e mbaj unë zjarrin ndezur,
qe ti te ngrohesh kur te kthehesh!
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:21

jë puthje te brishte,
lashe mbi buzen tënde,
qe si kujtim i verber,
do me mbese ne mendje...

-Desha te ishte celular zemra jote vogelushe,qe ta zbuloja vetëm unë pinin e dashurisë tënde!

-Kur jam larg kam shumë për te te thënë,kur te kam pranë dua vetëm te te dëgjoj!

-Loti derdhet mbi qerpik,
loti i pastër si kristal,
kujto dje me the "Ik",
dhe sot me thua "Më fal"!

-kam frikë te te ndesh ne rrugë,
sepse pranine time ti e ndjen qe larg,
dhe jo nga hapat,
por nga troku i zemrës sime qe troket ne trotuar!

-Më fal për shqetësimet qe te kam sjelle,
për orët e vona kur luaja me ty si femi,
me fal qe këtë e quajta dashuri!

-Ah ky det i syrit tënd,
si cope qielli ne stuhi,
kush e pa e nuk u cmend,
kush nuk ra ne dashuri?

-i bukur simpatik i dashur dhe nevrik,
bukurine ta fali natyra,si nga trupi e fytyra!

-ka kohe qe syri im shikon nga syri tënd,
ka kohe qe te dua dhe ti po me cmend,
ka kohe qe pa ty s'po e shtyj dot jetën,
te lutem shpirt mos më ler vetëm...

-1000 yje pashë por veç një zgjodha,
1000 buzeqeshje me pershendeten por veç njeres i buzeqesha,
1000 shikime me pane por veç 2 sy lexova,
1000 zemra me deshen por veç tenden dashurova...
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:21

me mungon veç ti,
ne këtë nate me hënë,
ne çdo marrje fryme,
kujtoj c'me pate thënë!

-Ne një qiell te largët dy yje sec rane,
erdhen u bene sy dhe pa gjume me lane,
ne një vend te largët humbi një pellumb,
dhe u be një engjell qe zemren ma keput!

-nëse
ndonjë ditë ndodhesh midis shumë njerzve dhe fillon te numerosh ata qe
të duan mos më harro dhe mua,mund të mos jem aty,por prapë te dua!

-Ti thua se nuk je i lumtur,
me lutje Zotit mos ju drejto,
te dua me shumë sesa është e mundur,
me shumë sesa është e pamundur...
me beso...

-Kur ishe i vogël ti qaje te tjerët qeshnin me ty,tani qesh ti te qajne te tjerët për ty!

-Çdo nate kur bie te fle,
me ulesh ne qerpike,
dhe kur ngrihem ne mëngjes,
kam frikë ti laj sytë!

-Më ka marrë malli shumë,
tjetër s'ka për mua,
pse të thashë mu thafte goja
"Ike se s'te dua"?
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:21

-Sa mirë te bjere shi...
eh...sa mirë te bjere shi...
mes shiut disa puthje...
mes puthjesh UNE e TI...

-Ca pika shiu rane mbi floke,
e unë ngrita koken me bezdi,
ca pika loti rani mbi faqe,
dhe befas mu kujtove ti...
--
Nëse un te dua,me don edhe ti mua.Nëse te urrej me urren edhe ti
mua,nëse vdes jeto jetën pa mua por mos harro se një engjell te ka
DASHURUAR!

--Dashnia e pare nuk harrohet
e dyta me la një kujtim
e treta me iku nga duart
e katra zu vendin tim
e pesta nuk ish simpatike
te gjashtën e kam ne shtepi
e shtata nuk ishte besnike
te tetën e kam përsëri.

--N.q.s. e shikon këtë sms
me ke borxh një te puthur
N.q.s. te pëlqen
me ke borxh një te përqafuar.
N.q.s. e memorizon
me ke borxh një gjë qe na pëlqen te dyve
N.q.s. e kancelon
mi ke borxh të gjitha
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:22

----Kur...?

Kur në sy të të shikoj,
dua që lotët me puthje të mi rrëmbesh,
kur trupin të ma prekësh ngadalë
dua që më zemër ta ndjesh!

Kur flokët si tela kitare
mbi gjoksin tënd do tëndosen ngadalë,
atëherë do të pëshpëris TË DUA,
atëherë do të pëshpëris mijëra fjalë!

Kur në sy të më puthësh
dhe buzët të mi ledhatoshë ngadalë,
atëher unë do të qëndroj i heshtur
atëher nuk do të kam më fjalë!

Se zemra do flasi pa mbarim
dhe fjalët do të jenë pakuptim,
në shpirtë do të ketë diçka si përkushtim!

Dhe ne do të kuptojmë se jetojmë për një qëllim,
për një ndjenjë që na ofron,
për dy buzë që mëzi durojnë,
për dy sy që kaq thellë veshtrojnë,

Po, ne dashurojmë dhe jetojmë!
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sat 13 Feb 2010 - 6:22

Nder fjolla resh dremitur hecen hena
Dhe muzgu ra, mbeshtolli malin rreth
Të ndiej ty pranë, sa fort me rreh zemra
E ndiej diçka qe trupin ma rrenqeth


Askush se di ku jemi ne këtë nate
Ku bredhim s'e di me asnjëri
Sa bukur është kur rrimë mbi gjethet thate
Dhe pylli plak zevishet me flori

Ne ndalemi pak mbi gjethet keputur
Kur hena lart noton nder fjolla resh
Sa bukur është kur me një te puthur
Magjine e saj, naten tja rrembesh


O dashuri e pare e mitur e shkuar
Sikur te kthehej dhe njëherë ne flladin e ëmbël përsëri
Pse erdhe athere kur sdinim te benim dashuri
Dhe ike athere kur u dogjem me zjarr te perveluar

Kur te vi rasti ndonjëherë e dashur
Të kesh ne dorë së pari këtë varg
Do bjer shi, do fryj ndoshta ere
Do jem për ty do jem un aq larg

Ne shtrat do kesh një tjetër ato net
Qe s'të kupton brengen nuk ta di
Do mbyllesh syt do derdhesh me frikë ca lot e Do ta ruash të mos e zgjosh ti ngjallesh zhelozi
Dhe sikur ta zgjosh e di çdo ti thuash
Mos u shqeteso I dashur isha ne enderrim
Do mbyllesh syt qe enderren ta ruash
Ashtu me lot te qet gjer ne agim
O sa te desha s'të pata kurr verim se ne çdo varg je dhe vetëm ti
Më fal n.q.s. vi ndonjeher te prish qetesine e sjam aty qe lotet te ti fshij.

Dhe së fundi desha te jepja një urim
Se shpejti një djalë te bukur qe te me thotë
Tani mamin s'ta le ti ta puthesh me
Se mami është I imi.
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sun 14 Feb 2010 - 2:06

mos ki frik te me dashurosh por ki guxim te me jetosh
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sun 14 Feb 2010 - 2:09

dashuria eshte nje perle e cmuar ne oqean por veshtir te gjendet guacka fatlume qe e mban
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sun 14 Feb 2010 - 2:10

mos me thuaj qe jam jeta jote se jeta ka fund por me thuaj qe jam shpirti jot se shpirti eshte i pavdekshem
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sun 14 Feb 2010 - 2:10

pyeta nje lule nje zog dhe nje njeri se ceshte dashurie,,zogu ciceroi ,lulja lulezoi,njeriu vajtoj
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sun 14 Feb 2010 - 2:11

me keq ne jet eshte te jesh asgje ne syt e asaj qe per ty eshte gjithcka
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Aristogata Sun 14 Feb 2010 - 2:16

[You must be registered and logged in to see this link.]
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Bleta Fri 14 May 2010 - 10:20

Në dashuri një fjalë fyese dhemb më shumë se sa një e rrafur!
Bleta
Bleta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Në Oqeanin e Pafund!
Postime Postime : 839
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/05/2010
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga kasperi Sat 29 May 2010 - 11:09

dashuria eshte sikur hija ,po e ndjeke te ik,po ja ktheve shpinen te vjene pas
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga WebMaster Sat 29 May 2010 - 11:17

dashuria eshte iluzion i fituar
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 31 May 2010 - 1:50

-Dashuria ka dritheruar edhe shpirtin, qe se dritheroi dot vdekja!!!...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga kasperi Tue 1 Jun 2010 - 10:12

dashuro sa je i ri ,se kur te plakesh ski qka te dashurosh
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 6 Oct 2010 - 14:13

Postoni edhe ju nje thenie apo fjale te bukur per dashurin...


Edituar për herë të fundit nga Saimiri në Sat 9 Oct 2010 - 15:14, edituar 1 herë gjithsej
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 6 Oct 2010 - 14:14

~Dashuria eshte nektari i kesaj jete... (E imja kjo.)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 6 Oct 2010 - 14:22

Largesit mbysin vetem dashurit e vogla, sepse te medhajat i bejne gjigande, ashtu sikurse era shuan vetem flaken e qiririt dhe rrit jashte mase flaken e nje zjarri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 7 Oct 2010 - 1:40

~Une nuk kam frike te dashuroj, frika ime eshte ndarja pasi te jem dashuruar... (E imja.)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Elvira- Thu 7 Oct 2010 - 2:45

Pjesa e dhimbshme e një dashurie është t’i falni gabimet njëri-tjetrit...!!

Simapatia e vertete,e sinqerte,pa kushte,eshte nje thesar i madh , me i madhi thesar qe mund te gjendet .... kjo eshte dashuria ...!!


Dashuria eshte pelhure qe thuri natyra dhe qe fantazia e zbukuroi me qendisjen.!!


Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit.!!
Elvira-
Elvira-
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Schweiz.
Postime Postime : 69
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/07/2010
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : uDheeTiiMeeT

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 7 Oct 2010 - 11:47

~Qe te kuptosh vertet se cfare eshte dashuria, duhet te kesh dashuruar me te vertete... (E imja)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga bobi 10 Thu 7 Oct 2010 - 11:55

perpiqu te gjesh nje vajze te bukur-te mire ta duash,edhe te te doje qe te kalosh bukur jeten tende.
nqs nuk e gjen do behesh filozof si une.

bobi s'di nga filozofite :roll:
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine - Faqe 10 Empty Re: Thenie dhe fjale te bukura per Dashurine

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 10 e 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi