Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi

Shko poshtë

Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  Empty Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi

Mesazh nga WebMaster Wed 13 Oct 2010 - 5:39


Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-SerbiTifozët nacionalistë serbë kanë kaluar kufirin në ndeshjen e radhës në futboll, pasi në sfidën ndaj Italisë, pezulluan të gjithë lojën dhe dogjën flamurin shqiptar
Ndoshta si asnjëherë tjetër, kryefjala e ndeshjeve eliminatore të kampionatit europian, nuk do të jetë humbja e pastër 2-0 e Shqipërisë, në fushën e bjellorusisë. Sporti ka kaluar në plan të dytë, në një kohë që cënohen simbolet kombëtare dhe përdhoset flamuri kuqezi.

Në ndeshjen e së martës me Italisë dhe Serbisë, tifozët miq, të njohur për ekstremizmin e tyre dhe incidentet kudo ndodhen, kanë djegur flamurin shqiptar, dhe kanë hedhur parulla kundër Kosovës, të cilën ende e konsiderojnë pjesë të tyre, pavarësisht se 2-3 e botës e njohin shtet sovran. Tensioni në qendër të Xhenoas, arriti kulmin ku tifozët serbë dhe policia italiane janë përleshur mes tyre pas lëshimit të shisheve dhe gurëve. Ata janë shpehur kundër pavarësisë së Kosovës dhe gjatë protestave kanë djegur edhe flamurin shqiptar.

Pasi ndeshja filloi me 35 minuta vonesë, lojtarët serbë si Krasic dhe Stankovic ftuan turmën të qetësohej, por për çudi edhe e duartrokitën. vetëm 6 minuta pasi rifilloi ndeshja, serbët shfaqën atë që dinë të bëjnë më mirë, razirat dhe tensionin duke bërë që arbitri të ndërpresë ndeshjen e cila me shuëm gjasa do jetep 3-0 për Italinë.

Në stadiumin "Marassi", ishte e pamundur që policia të qetësonte tifozët serbë, të cilët kanë shfrytëzuar këtë ndeshje për të kundërshtuar pavarësinë e Kosovës. Kjo protestë mund të shkaktojë edhe ragimin e Tiranës, pasi flamuri i djegur është flamuri jonë kombëtar dhe politika jonë më shumë se kurrë, duhet të tregojë "dhëmbët".
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  Empty Re: Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi

Mesazh nga WebMaster Wed 13 Oct 2010 - 5:40

Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  Images
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  Empty Re: Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi

Mesazh nga WebMaster Wed 13 Oct 2010 - 11:19

Ketu eshte vidio qe eshte rregjistruar
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi  Empty Re: Digjet flamuri shqiptar, nacionalistët pezullojnë ndeshjen Itali-Serbi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi