Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë

2 posters

Shko poshtë

Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë   Empty Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë

Mesazh nga Alberti Fri 19 Nov 2010 - 21:14

Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë

Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë   F.1119143728727_m

Shitësja e patundshmërive Laurie (46 vjeçe) dhe zyrtari i një firme telefonike Wayne Hallquist (56 vjeç) nga Stocktoni i Kalifornisë së bashku janë të gjatë më shumë se katër metra.
Kjo është arsyeja që libri i rekordeve ‘Guinness’ i shpalli ata si çiftin më të gjatë në botë.

Laurie Hallquiest është e gjatë 1.98 centimetra, ndërsa bashkëshorti i saj është 10 centimetra më e gjatë se ajo.

Laurie dhe Wayne janë njohur para shtatë vitesh në një klub të kishës për beqarë. Laurie hyri brenda në lokal dhe pasi e panë të pranishmit, të gjithë kthyen kokën nga Wayne i cili gjendej në anën tjetër të dhomës. “Për mua ajo ishte dashuri në shikim të parë”, thotë Wayne Hallquist.

Hallquistët nuk kishin aplikuar në librin e rekordeve ‘Guinness’, pasi i dekurajonte fakti se në shekullin e XIX kishte jetuar një çift i martuar, ku burri dhe gruaja së bashku ishin më të gjatë se 2.13 centimetra secili. Por kur kuptuan se ekziston edhe një kategori për çiftet e gjalla, menjëherë thirrën zyrtarët e ‘Guinnessit’. Qifti Hallquist mposhti ish kampionët Keisha dhe Wilco van Kleef-Bolton për vetëm dy centimetra.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë   Empty Re: Guinness shpall çiftin më të gjatë në botë

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 3:38

teper e habitshme,sa te gjat qe qenkan
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi