Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Specializimet në mjekësi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Specializimet në mjekësi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Specializimet në mjekësi

Shko poshtë

Specializimet në mjekësi Empty Specializimet në mjekësi

Mesazh nga Vizitor Thu 30 Dec 2010 - 8:14

Studentët specializantë të degës Toksiokologji, Anestezi–Reanimacion kanë protestuar pranë Fakultetit të Mjekësisë pasi nuk janë lejuar që të marrin pjesë në të tre fazat e konkursit që ishte paralajmëruar.

Sipas tyre, përveç pikëve të mesatares në rezultatet përfundimtare do të llogariteshin, pikët e provimit me shkrim dhe pikët e provimit me gojë. Por ata janë përjashtuar nga provimi me gojë dhe këtë e kanë mësuar vetëm para dy ditësh.

“Në fazën e parë studentët merrnin 500 pikë, në të dyten 300 pikë dhe në fazën e tretë vlerësohen me 200 pikë”, shprehet një studente.

“Pasi janë futur të gjithë kandidatët, kanë bërë një selektim duke na përjashtuar nga intervista”, thekson një tjetër.

Ndërkohë burime pranë rektoratit sqarojnë se ky vendim është marrë që në muajin korrik pasi nga eksperienca e viteve të kaluara është konstatuar se në provimin me gojë përcaktoheshin fitues ata që kishin dhënë para nën dorë.

Ndaj fituesit janë përcaktuar tashmë në bazë të mesatares dhe pikëve që kanë marrë në provimin me shkrim.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi