Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

+5
ARNAUT;
Daku
WebMaster
Tonii
Poeti Dhimbjes
9 posters

Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 6 Jan 2011 - 4:35

Sa e denje ka eshte treguar Shqiptare pergjate kesaj periudhe 20 vjecare,
dhe cfare ka bere ajo per popullin dhe kombin Shqiptar njekohesishte?!

Jepni mendimet dhe konkluzionet tuaja ne lidhje me kete.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Vizitor Thu 6 Jan 2011 - 5:22

nje vrime ne uje... Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 668312 me falni per shprehjen ter ironi por perderisa jam e jetoj ende ne nje shtet te huaj cfare mund te kete bere dicka per te me ofruar....

Te me falni per vargjet se ndoshta dal pak jasht teme por e pash te arsyeshme ta postoj ketu sepse pershtatet me temen...shkruar nga Estilen...

Shqiperine ja shiten botes
e kane vene ne udhe te madhe
furtune ngren' ne fund te gotes
batakcinjte hedhin valle

S'eshte KAFKE por metastaze
tentakulat vec i shtrine
per cdo dite grabit toka
do me blere gjithe Shqiperine

Heeej ky popull i mjeruar
vazhdon koken t'mos e ngre
e kane 'rrahur' qe te 'vogel'
e kane 'rrahur'kur ka ler

Shqiperia ne udhe te madhe
po e shqyejne shume cakej
serb,Turq,te gjithe me emer
jane hiena,jane lakej...

S'jane kafka poltike...
jane njerez me pushtet
kur ju shkrep me bere biznes
shesin token,gjithe nje det

Estilen ....
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Tonii Sat 8 Jan 2011 - 8:14

per popullin ton politika ka ber rolin e terrorostit, hajdutit , tradhtis
ndersa per kombin e beri nje te mir Pandeli Majko per Kosoven ne vitin 1999 qe menaxhoj nje situat mjaft delikate e te veshtir , dersa sa per te tjerat politika jon esht per ti ven benzinen e ta djegesh qe nga rrenjet kte flliqesir politike, politikan bersish
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Vizitor Sat 8 Jan 2011 - 8:21

Arjana shkruajti:nje vrime ne uje... Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 668312 me falni per shprehjen ter ironi por perderisa jam e jetoj ende ne nje shtet te huaj cfare mund te kete bere dicka per te me ofruar....

Te me falni per vargjet se ndoshta dal pak jasht teme por e pash te arsyeshme ta postoj ketu sepse pershtatet me temen...shkruar nga Estilen...

Shqiperine ja shiten botes
e kane vene ne udhe te madhe
furtune ngren' ne fund te gotes
batakcinjte hedhin valle

S'eshte KAFKE por metastaze
tentakulat vec i shtrine
per cdo dite grabit toka
do me blere gjithe Shqiperine

Heeej ky popull i mjeruar
vazhdon koken t'mos e ngre
e kane 'rrahur' qe te 'vogel'
e kane 'rrahur'kur ka ler

Shqiperia ne udhe te madhe
po e shqyejne shume cakej
serb,Turq,te gjithe me emer
jane hiena,jane lakej...

S'jane kafka poltike...
jane njerez me pushtet
kur ju shkrep me bere biznes
shesin token,gjithe nje det

Estilen ....
..
...................................
e ka thone farmacist.. ELBASONIT ..me mire ske sec thua ooooooo ooooooo ooooooo ooooooo
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga WebMaster Sat 8 Jan 2011 - 8:27

I ka rene pikes me verte me keto vargje mireseerdheet
Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rc Pytje & Përgjigje Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Daku Tue 20 Sep 2011 - 4:21

PO sjell nje shkrim interesant te nje publicisti nga Kosova.

MOS E SHAJ BERISHËN SE S’JE SHQIPTAR"

Është ajo thënia e famshme ”Mos e shaj Berishën se s’je shqiptar” që
përdoret tek shqiptarët në Kosovë dhe Maqedoni”, kur tenton të flasësh
apo të shkruash kundër Berishës. Unë nuk do të bëhem sharlatan sikur
ai, por do t’i rendis një nga një disa nga tradhtitë që i ka bërë
kombit shqiptar, Sali Berisha. Sali Berisha ka qenë dhe mbetet më
antikombëtari i gjitha kohërave historike që ka pasur populli shqiptar
ndonjëherë, posaçërisht për shqiptarët që jetojnë jashtë kufijve
ekzistues të Shqipërisë. Lind pyetja pse?

1) Sali Berisha ishte kundër pajtimit kombëtar që çoi mosrealizimin
e bashkimit shqiptar, sepse mos pajtimi krijon përçarje dhe s’mund të
arrish qëllimin për bashkim në të gjitha pikëpamjet me rëndësi
kombëtare.

2) Sali Berisha në vitin 1994 i dha popullit shqiptar në Shqipëri
atë kushtetutën e famshme ku pikërisht ajo kushtetutë parashihte që
populli shqiptar që jetojnë nën sundimin e sllavëve t’i gëzonin disa të
drejta njerëzore, por jo edhe kombëtare bile-bile më kujtohet se si
dilte para popullit shqiptar dhe bërtiste për atë kushtetutë në mënyrë
që t’i bindte shqiptarët në Shqipëri se kjo kushtetutë ishte më
demokratikja në gjithë rruzullin tokësor derisa edhe zëri i patë
humbur, por deshi fati populli shqiptar kuptoi grackën e këtij
antikombëtari dhe ajo kushtetutë dështoi të miratohet.

3) Sali Berisha, më 1994-97 furnizoi Millosheviçin me naftë për ta
shtypur rezistencën shqiptare në Kosovë për çlirim, pasi siç dihet
atëbotë Serbia kishte embargo, dhe për të humbur gjurmë ndaj kësaj
informatë ishte pikërisht kjo arsyeja pse është zhdukur (likuiduar)
patrioti kombëtar Remzi Hoxha nga njerëzit (SHIK-U) e Sali Berishës.

4) Sali Berisha ishte shkaktari kryesor për ngjarjet e 97-ës dhe tragjedinë shqiptare.

5) Sali Berisha në vitin 1998 deshi të bëj puç ushtarak në Shqipëri,
mu në momentin kur bashkësia ndërkombëtare hapte një kapitull të ri për
çështjen e shqiptarëve në ish Jugosllavi, dhe pikërisht ky moment mund
të vlerësohet si antikombëtar pasi që vëmendja e faktorit ndërkombëtar
ishte drejtuar në ato momente kah Shqipëria, se si duhej të veproj në
ato momente, por nuk po e zgjas më tepër.

6) Sali Berisha solli në krye të Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë: priftin nacionalist grek, Anastas Janullatos.

7) Sali Berisha deshi t’i shesi 225 km2 det Greqisë, por falë
Kolonel Myslym Pashait që e bëri publike në opinion këtë marrëveshje
dhe e dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese, kjo marrëveshje e ”fshehur” u
rrëzua nga Gjykata Kushtetuese.

8) Sali Berisha ndërtoi varrezat e ushtarëve grekë të vrarë gjatë
Luftës së Dytë Botërore në Shqipëri, gjoja qenkan vrarë duke e
”mbrojtur” Shqipërinë nga nazistët gjermanë.

9) Dhe së fundi, Saliu në Parlamentin e Shqipërisë miratoi ligjin
për regjistrim të popullsisë (sipas qejfit të Greqisë), me vetëdeklarim
të kombësisë dhe fesë, por javën e kaluar Gjykata Kushtetuese rrëzoi
ligjin për ndryshimin e kombësisë.
Kjo është një fitore e madhe dhe historike e shqiptarëve, e në veçanti
e Aleancës Kuq e Zi, e cila muaj më parë patë dërguar ankesë në
Gjykatën Kushtetuese për moslejim të ndryshimit të kombësisë.

I ceka vetëm disa veprime antikombëtare në pika të shkurtra sepse ka
edhe shumë veprime të këtij njeriu që kanë penguar kombin shqiptar të
eci dhe të zhvillohet të paktën krahas popujve që kemi përreth, e jo të
ngelemi mbrapa siç kemi ngelur deri më tani. Vetëm edhe diçka, si
mundet Sali Berisha të krenohet për liberalizim vizash kur Shqipëria
është shtet gati 100 vjet dhe të jetë e fundit për liberalizim para
Kosovës. Maqedonia është shtet që prej vitit 1991, Mali i Zi është
shtet që pesë vite dhe arritën ta gëzojnë liberalizimin e vizave para
Shqipërisë, kësaj nuk i thuhet sukses por dështim për Sali Berishën. Sa
i përket zgjedhjeve ky është njeri i rryer për të vjedhur dhe s’mund të
ketë zgjedhje demokratike derisa ky despot është në skenën politike.
Personalisht jam tepër i shqetësuar se kah po shkon kombi shqiptar,
edhe sa kohë na duhet këso klika njerëzish si Saliu t’i kemi në krye të
vendit, (Zoti ju sjelltë mendjen shqiptarëve), dhe pikërisht shqiptarët
e Kosovës dhe Maqedonisë nuk duhet ta përkrahin këtë njeri, po ç’ti
bësh kur propaganda sllave i ka prishur edhe mendjet e shëndosha
shqiptare.*Autori është publicist nga Prishtina
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga ARNAUT; Sun 16 Oct 2011 - 10:21

me vjen keq qe flasim per politikanet shqiptare ?,,(por flasim per njé grup te organizuar mafiosésh )

ARNAUT;
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/10/2011
Mosha Mosha : 49

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Intriganti Sun 16 Oct 2011 - 10:36

Vete Politika eshte pak Putana edhe vete Politika eshte Mafje por mafje me ftyre te bukur dmth qe kamoflohet me kollare dhe me televizione!!!
Intriganti
Intriganti
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Elbasan
Postime Postime : 712
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/08/2011
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Futbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga WebMaster Tue 18 Oct 2011 - 6:26

Mashtrime korrupsion i gjalle ska ku te shkoj me keq me deri qe sna futen ne europe edhe kesaj rralle kurre nuk do e bejme kete hap edhe sa duhet te paguajne njerezit per idjotesirat e politikes per injorancen e tyre qe rrin ne kolltuk pa bere asgje vetem duke vjedhur ..
Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rc Pytje & Përgjigje Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga dajti modh Tue 18 Oct 2011 - 6:32

asgje .....................................................
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 18 Oct 2011 - 6:38

Vizitor shkruajti:nje vrime ne uje... Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 668312 me falni per shprehjen ter ironi por perderisa jam e jetoj ende ne nje shtet te huaj cfare mund te kete bere dicka per te me ofruar....

Te me falni per vargjet se ndoshta dal pak jasht teme por e pash te arsyeshme ta postoj ketu sepse pershtatet me temen...shkruar nga Estilen...

Shqiperine ja shiten botes
e kane vene ne udhe te madhe
furtune ngren' ne fund te gotes
batakcinjte hedhin valle

S'eshte KAFKE por metastaze
tentakulat vec i shtrine
per cdo dite grabit toka
do me blere gjithe Shqiperine

Heeej ky popull i mjeruar
vazhdon koken t'mos e ngre
e kane 'rrahur' qe te 'vogel'
e kane 'rrahur'kur ka ler

Shqiperia ne udhe te madhe
po e shqyejne shume cakej
serb,Turq,te gjithe me emer
jane hiena,jane lakej...

S'jane kafka poltike...
jane njerez me pushtet
kur ju shkrep me bere biznes
shesin token,gjithe nje det

Estilen ....

Me pelqen...! geeegge
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Anakonda Sun 3 Jun 2012 - 0:21

politikanet tan jo qe nuk din te qeverisin,por na bejn edhe per budallejn;politikanet tan din vec te flasin kot,te bejn disa premtime qe jan vetem te shkruara ne nje leter dhe qe sbehen kurre realitet.Politikanet tan thjesht po e zhysin vendin ton cdo dit e me shum ne krize te thelle;e si presim ne te hyjm ne ne be,kur nuk po plotesojm dot kushtet minimale per jetese dhe jo me kushtet qe na kan ven poer tu futur ne be....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga WebMaster Thu 21 Feb 2013 - 11:31

Kan vjedhur kan mbushur familjet e tyre ska me keq ku te shkoj korrupsion i gjall.Donim demokracine ja ku na solli demokracia
Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rc Pytje & Përgjigje Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?! Empty Re: Cfare ka bere politika Shqiptare gjate ketyre 20 viteve, per popullin dhe kombin tone?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi