Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezia e nje femiu  afrikan... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezia e nje femiu  afrikan... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezia e nje femiu afrikan...

2 posters

Shko poshtë

Poezia e nje femiu  afrikan... Empty Poezia e nje femiu afrikan...

Mesazh nga Katniss Tue 22 Feb 2011 - 8:07

Lexoni kete poezi,e di so do t'ju pelqeje.Eshte nje veper e nje djali te diskriminuar afrikan,e cila poezi eshte shpallur poezia me e mire e vitit 2005.

Kur linda isha i zi,
Kur u rita mbeta i zi,
Kur u rrezita isha i zi,
...Kur frigohesha isha i zi,
...Kur semuresha isha i zi,
Kur Vdes prape jam i zi,

Kurse ti djal i bardhe,
Kur lind je ngjyr roze
Kur ritesh i bardhe,
Kur rrezitesh i kuq,
Kur ngrin ngjyre vjollce,
Kur frigohesh i verdhe,
Kur semuresh i gjelbert,
Dhe kur vdes ngjyr hiri.

Ti je shumengjyresh... dhe me akuzon se un jam me ngjyre ?
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezia e nje femiu  afrikan... Empty Re: Poezia e nje femiu afrikan...

Mesazh nga Anakonda Thu 30 Oct 2014 - 0:02

Dhurt shum e bukur

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi