Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Puthja pakëson stresin  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Puthja pakëson stresin  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Puthja pakëson stresin

5 posters

Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Puthja pakëson stresin

Mesazh nga kasperi Sun 3 Apr 2011 - 21:35

Puthja pakëson stresin


Ka dhe diçka më të këndshme për ata që vuajnë nga kilogramët e tepërt: një puthje përkon me djegien e më shumë se 18 kalorive dhe na bën të humbin në peshë.


[You must be registered and logged in to see this image.]Edhe pse njëri nga partnerët vuan nga ftohja, nuk duhet hequr dorë nga të puthurit. Rreziku për të marrur virusë nga një përshëndetje me shtrëngim dore, është më i madh, bëjnë të ditur mjekët. Gjatë një puthje, ndodh shkëmbimi i më shumë se 4 000 Bakterieve, mirëpo mukoza e gojës është në gjendje të parandaloj futjen e tyre në brendi të organizmit, madje edhe duke forcuar sistemin imunitar.

Me puthje pasionante vejmë në punë rreth 38 muskuj të fytyrës dhe jo vetëm që ndikon në furnizim më të mirë më gjak dhe skuqje të fytyrës, por edhe ndihmon në zvogëlimin e sasisë së Kortizolit (hormoni i stresit), humbjen e ndjenjës së frikës dhe largimin nga mërzia depresive. Ka dhe diçka më të këndshme për ata që vuajnë nga kilogramët e tepërt: një puthje përkon me djegien e më shumë se 18 kalorive dhe na bën të humbin në peshë.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga kasperi Wed 6 Apr 2011 - 9:33

puthja pakeson stresin dhe e puthi leten :|
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga dajti modh Wed 6 Apr 2011 - 9:36

pranej e puth tironcen una ven e pa vend celebrate015 432965 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga tironse Wed 6 Apr 2011 - 9:38

dajti modh shkruajti:pranej e puth tironcen una ven e pa vend celebrate015 432965 celebrate005

ene une puth dajtin mo se me ka morre molli kom dy dite pa e pa 432965 432965 432965 432965 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015
tironse
tironse
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1452
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/03/2011
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : kuajt , e udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga dajti modh Wed 6 Apr 2011 - 9:39

tironse shkruajti:
dajti modh shkruajti:pranej e puth tironcen una ven e pa vend celebrate015 432965 celebrate005

ene une puth dajtin mo se me ka morre molli kom dy dite pa e pa 432965 432965 432965 432965 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015
hajt se biem ene nga pesha 432965 432965 432965 432965 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate005 celebrate005 celebrate005 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga tironse Wed 6 Apr 2011 - 9:41

dajti modh shkruajti:
tironse shkruajti:
dajti modh shkruajti:pranej e puth tironcen una ven e pa vend celebrate015 432965 celebrate005

ene une puth dajtin mo se me ka morre molli kom dy dite pa e pa 432965 432965 432965 432965 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015
hajt se biem ene nga pesha 432965 432965 432965 432965 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate015 celebrate005 celebrate005 celebrate005 celebrate005

me verte djegim kalori e po ruhu se po te hidhem me m'ajt hopa qesh qesh qesh qesh qesh qesh qesh qesh
tironse
tironse
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1452
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/03/2011
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : kuajt , e udhetimet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga dajti modh Wed 6 Apr 2011 - 9:42

te pres eri me baxho 432965 celebrate015
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga Maksi Wed 6 Apr 2011 - 9:45

te pakeson stresin te rria adrenalinen qesh qesh
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga Anakonda Wed 8 Feb 2012 - 5:40

Pse sthu ti,te puth ke te me dale perpara.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Puthja pakëson stresin  Empty Re: Puthja pakëson stresin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi