Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Spaghetti ai funghi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Spaghetti ai funghi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spaghetti ai funghi

2 posters

Shko poshtë

Spaghetti ai funghi Empty Spaghetti ai funghi

Mesazh nga WebMaster Thu 28 Apr 2011 - 6:06

Spaghetti ai funghi Spaghetti-ai-funghi

Gli spaghetti ai funghi sono una variante delle famose tagliatelle.

Preparazione:
Affettate i funghi ben lavati, tritate il prezzemolo, spelate e tritate lo scalogno. Fate rosolare quest’ultimo in una padella con poco olio. Una volta pronto aggiungete i funghi e fateli insaporire per circa due minuti, dopodiché versatevi il vino. Unitevi un poco di sale, un po’ di prezzemolo tritato e fate cuocere per 10-15 minuti. Mescolate costantemente e in caso di necessità aggiungetevi il brodo.

Nel frattempo fate cuocere gli spaghetti, e a fine cottura prendete un mestolino dell’acqua di cottura e versatela nel sughetto. Aggiungetevi altro prezzemolo tritato. Togliete gli spaghetti e fateli cuocere per qualche minuto nel condimento. Servite e spolverate con del pepe.

Accorgimenti:
Mescolate di frequente gli spaghetti quando cuoceranno nel sughetto.

Idee e varianti:
Potete utilizzare anche le tagliatelle, così come dice la ricetta tradizionale.
Spaghetti ai funghi 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Spaghetti ai funghi 30l12rc Pytje & Përgjigje Spaghetti ai funghi 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Spaghetti ai funghi Empty Re: Spaghetti ai funghi

Mesazh nga Quku Sun 3 Jul 2011 - 23:37

solo spagheti ce qui ,iiiiiiiiii vorrei penne alla bolognese hmmmm
Quku
Quku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Shkoder
Postime Postime : 79
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/07/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Marakli Krapit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Spaghetti ai funghi Empty Re: Spaghetti ai funghi

Mesazh nga WebMaster Sun 3 Jul 2011 - 23:39

Ik ore ne Ristorant se ka sa te duash hahaha
Spaghetti ai funghi 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Spaghetti ai funghi 30l12rc Pytje & Përgjigje Spaghetti ai funghi 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Spaghetti ai funghi Empty Re: Spaghetti ai funghi

Mesazh nga Quku Sun 3 Jul 2011 - 23:41

parli in italiano x piacere
Quku
Quku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Shkoder
Postime Postime : 79
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/07/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Marakli Krapit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Spaghetti ai funghi Empty Re: Spaghetti ai funghi

Mesazh nga WebMaster Sun 3 Jul 2011 - 23:51

Hahaha Scusami qesh
Spaghetti ai funghi 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Spaghetti ai funghi 30l12rc Pytje & Përgjigje Spaghetti ai funghi 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Spaghetti ai funghi Empty Re: Spaghetti ai funghi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi