Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

+6
Anakonda
Gjeto Gjetani
Fragolina
Emona
Docteur
Lolita
10 posters

Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Lolita Fri 29 Apr 2011 - 9:42

Një sondazh me 1.924 të rritur tregon se 58 për qind e grave presin ta ndajnë faturën në takimin e parë, dyfish më shumë se burrat (29 për qind). 14 për qind e grave mendojnë se kjo varet prej takimit. Vetëm një e katërta e grave mendojnë se burrat duhet të paguajnë në takimin e parë, derisa tre për qind thonë se ato vetë duhet ta paguajnë tërë faturën.

Në anën tjetër burrat e anketuar besojnë se burrëria e tyre ende s’ka marrë fund, ku 55 për qind presin që ta paguajnë faturën e plotë në takimin e parë, ndërsa burrat shpenzojnë mesatarisht 65 funte në një takim në krahasim me gratë cilat paguajnë vetëm 50 funte. Nëntë në dhjetë burra (94 për qind) thonë se ata do të organizojnë takimin e parë, krahasuar me vetëm 65 për qind e grave.

JU SI MENDONI?
Lolita
Lolita
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4479
Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Docteur Tue 17 May 2011 - 5:06

une kam pagu gjithmone flm skam pas shume takime

sot sme intereson kush te kete qejf te paguje
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Emona Tue 17 May 2011 - 5:10

|Le te pagua cili do celebrate005

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Docteur Tue 17 May 2011 - 5:41

emona ikim per kafe bashke dhe me pagu asnjehere ik ti e para une i dyti po i them sherbyesit po shkoj me gjete shoqen se mu humbi celebrate005
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Fragolina Wed 25 May 2011 - 2:26

Takimin e pare...sikur ka nje cik me shum lezet te paguaje mashkulli...
Sdo me dukeshe shum "kavalier" nje mashkull qe le te paguaje nje femer qe ne takimin e pare...
Pastaj eshte ndryshe kur frekuentohesh shpesh...

Nuk e di,,, mendimi im
Fragolina
Fragolina
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : andej kendej gjithandej
Postime Postime : 513
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/05/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : te caj derrasat

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Gjeto Gjetani Wed 25 May 2011 - 3:22

....mashkulli gjithsesi....
Gjeto Gjetani
Gjeto Gjetani
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Dukagjin
Postime Postime : 1969
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/12/2010
Mosha Mosha : 54
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Anakonda Thu 16 Feb 2012 - 19:16

Ne takimin e pare paguajne burrat,pasi jane xhentile,sa per takimet e tjera femrat e mjera i paguajne se ckane te bejne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Daku Thu 16 Feb 2012 - 22:56

Ne xhentil e
Po ju ??

Ne takimin e pare pagu secili te vetat
ne tjetrin pagu ai doren e pare , doren tjeter ajo
ne takimet e tjera
Ai - s'du me pi gjo sa dola ka lokali, ti merr ca te duash.
( po mbarojne leket me nje fjale )

Dhe pse e kam si kompleks ket punen e pageses nga nje femer kur jam une prezent , me pelqejne shume gocat BOBE qe duan te pagujne qe nuk presin gjithcka nga mashkulli dmth , kush ka para ka dhe liri dhe dinjitet mendoj.
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Shkembi Thu 16 Feb 2012 - 23:02

eshte e vertete,kush ka para....ka lirin dhe dinjitetin....
une personalisht sdo lejoja qe nje femer te paguante per mua.....deri me sot se kam lejuar nje gje te tille...

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 16 Feb 2012 - 23:03

Ska rendesi kush paguan..rendesi ka si ja kaloni ne at takim..[You must be registered and logged in to see this image.] ....mua asnjehere nuk ma kane lene te paguaj..[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Daku Thu 16 Feb 2012 - 23:07

Shkembi shkruajti:eshte e vertete,kush ka para....ka lirin dhe dinjitetin....
une personalisht sdo lejoja qe nje femer te paguante per mua.....deri me sot se kam lejuar nje gje te tille...


GABIM ben

A di pse ?

Sic ke ti dinjitetin tend , ashtu ka dhe ajo te vetin.
Pranoje nje qerasje nga nje femer se dhe ajo ka qef me dhuru dicka qofte dhe nje kafe.
Mos u bej protektiv dmth.
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Fata Thu 16 Feb 2012 - 23:49

Mashkulli...mendimim im!
Fata
Fata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : EU
Postime Postime : 457
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë? Empty Re: Epoka e barazisë: Kush paguan në takimin e parë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi