Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit

3 posters

Shko poshtë

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  Empty Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit

Mesazh nga Emona Thu 26 May 2011 - 5:08

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  25-kufjet_2505112158_4Një klinikë sllovake duket se ka gjetur mënyrën për të qetësuar fëmijët e porsalindur duke i vënë ata të flenë nën tingujt e muzikës së Mozartit. Edhe pse kufjet janë të mëdha për veshët e bebeve të sapolindura, nga ato rrjedh një melodi e ëmbël dhe relaksuese e Mozartit apo Vivaldit.

Ideja për të vënë muzikë për foshnjat që të bëjnë një gjumë sa më relaksues e të shëndetshëm ka ardhur nga klinika Koshice-Saca, pasi ka eksperimentuar muzikën, veçanërisht atë klasike, si një ndihmë për të përkrahur zërin e nënës që nuk mund të jetë gjithmonë pranë fëmijës së saj.

Nda studimi përfitimet më të mëdha u panë në mbajtjen e rregullt të rrahjeve të zemrës dhe të një frymëmarrjeje korrekte.

Dr. Slavka Viragovà, menaxhere e projektit, thotë se muzika e Mozartit përcjell te foshnjat prezencën e nënave, të cilat për shumë arsye, gjatë ditëve të para të jetës, nuk mund të jenë me ata 24 orë në ditë, transmeton Ona.

“Lindja është shumë stresuese për një fëmijë. Unë mendoj se terapia e muzikës është një mjet i shkëlqyer antistres”, përfundon Dr. Viragovà .

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  Empty Re: Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit

Mesazh nga Emona Thu 26 May 2011 - 5:42

Haha..Interesant, Seq kan inde njerzit ,bejn eksperimente me femijet.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  Empty Re: Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit

Mesazh nga WebMaster Thu 26 May 2011 - 5:43

Shum gje e bukur kjo edhe pse ben dem muzika per femite e vegjel
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  Empty Re: Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:02

Interesante,Moxarti ndikon mir per te gjithe,vetem mua qe me intereson nga nervat
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit  Empty Re: Klinika ku bebet flenë me muzikën e Mozartit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi