Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Jeta dhe Shoqëria. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Jeta dhe Shoqëria. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeta dhe Shoqëria.

3 posters

Shko poshtë

 Jeta dhe Shoqëria. Empty Jeta dhe Shoqëria.

Mesazh nga WebMaster Fri 10 Jun 2011 - 6:15

Çfarë është jeta dhe sjellja në shoqëri?...

Shumë filozof dhe psikologë kanë thën se "Jeta është gjëja më e shtrenjët dhe më e bukur për njeriun".
Andaj angazhojeni atë,... Në të gjitha pikpamjet specifike të përbëra, shpirtërore, materiale, ekonomike, sociale, shoqërore,politike, kulturore, shkencore, historike etj, etj,...

Për të qenë i gjithanshëm duhet shfrytëzuar rastet e duhura,...(një herë vjen vera nga dera, kështu është edhe jeta), dita e mirë shihet në mëngjes, kurse nusja e mirë shihet pas një viti
Mos të jemi kokë fort e as kokë bosh, mos të jemi as i pari e as i fundit, ruajeni mendjen dhe shëndetin,... Miku i mirë njihet në ditët e vështira, mos fol shumë dhe as pakë, fjala e mirë kthen plumbin mbrapsht,...
Dashurin afrojeni me zemër dhe gjithnjë me buzqeshje dhe ngrohtësi,...
Sepse pa dashurin dhe buzqeshjen nuk të duhet jeta,... Më mirë një fjalë e mirë sesa njëqind trimëri.
Nga të shkoni ndërtoni nga një shtëpi me miqësi, mos bëni dikend më të madhe se vetën (sepse ta merë bukën nga furra),...
Me pasurin tënde mos e shpërble gjithë kend (se të vran e mira e jote).
Punën e sotit mos e leni për nesër, gjithashtu kërko ndihmen e Zotit, kërko fatin dhe kape çastin, mësoni prej gjërave të këqija duke u ruajtur nga ato!...

Për ta pasur pranë veti njeriun e shpirtit, kushtojeni kohën dhe komunikimin me të, sepse FJALËT janë natyrisht " droga" më e fort me të cilën shërbehet njerëzimi,....
Të jesh i matur me fjalë, respekt, veprime dhe e mençur (dashuri nga të dy palët pa mashtrime dhe intriga).
Në shoqëri do tinglloj shumë "egoiste" më shumë merë se të japësh, që të mos zhgënjhesh,...por të jesh gjithnjë e sinqert, sepse çdo njëri meriton respekt dhe pakëz dashuri, nëse jeta do ishte një lule, shoqëria është vet aroma,... kurrë mos thuaj nuk më duhet dituria e dikujt, sepse njeriu për dituri ka etje të pashuar

Pra, çfarë është jeta për ju
Lindemi për të jetuar por si jetojmë
E gjithë kjo ishte vetëm teori,... Dhe teoria ështe e lehtë, por për ta shëndrruar në praktik, është pyetje tjetër
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Jeta dhe Shoqëria. Empty Re: Jeta dhe Shoqëria.

Mesazh nga T_o_n_i Fri 10 Jun 2011 - 6:36

Jeta eshte nje betej, jo ndermjet te keqes dhe se mires po ndermjet se keqes dhe me se keqes

Miqesia apo shoqeria eshtë si drita e shkrepetimes sa me i erret të jete vendi, aq me shume ndriçon.

T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Jeta dhe Shoqëria. Empty Re: Jeta dhe Shoqëria.

Mesazh nga Anakonda Tue 28 Feb 2012 - 17:52

Jeta eshte lufte,ku me i miri do te mbijetoje pa pasur nevoje per shoqeri dhe njeri,pasi kur hyn interesi ne mes cdo gje kthehet ne nje makth te tmerrshem.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Jeta dhe Shoqëria. Empty Re: Jeta dhe Shoqëria.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi