Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe

3 posters

Shko poshtë

Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe Empty Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe

Mesazh nga Emona Fri 24 Jun 2011 - 22:39

Përshtypja e parë është shumë e rëndësishme marrë parasysh se hulumtimet kanë treguar se në një person ajo krijohet vetëm pas disa sekondave. Kudo që shkoni, në takimin e parë, te miqtë apo në ndonjë aheng të shoqërisë së re, kujdes pasi që mendimi të cilin njerëzit e arrijnë për ju, më vonë është vështirë ta ndërroni.
Megjithatë, jemi kujtuar për disa rregulla të cilat do të mund të jenë të dobishme që të lini përshtypje të mirë te njerëzit. Pra fillojmë!
Paraqitja miqësore
Shikimi në sy, të buzëqeshurit i hapin të gjitha dyert dhe do të lësh përshtypjen e personit miqësor, i mbushur me plot vetëbesim. Mos harro se nuk guxon që me personin e caktuar kur të flisni me dorë t’ia shtrëngoni shumë apo pak dorën. Buzëqeshja e sinqertë, është mirë e njohur, ajo që mund të hap zemrën e secilit.
Telefoni celular
Secilin e nervozon kur telefoni celular i dikujt vazhdimisht cingëron sidomos me rastin e takimit të parë, kur dikush vazhdimisht e ndërpret bisedën tuaj, që të paraqitet në celular, të shkruajë SMS porosi apo “të shëtisë” në internet. Nëse megjithatë prisni thirrje urgjente (por vërtet urgjent, dikush nga familja është i sëmurë apo prisni që t’ju thërrasin se, për shembull, duhet të shkoni të blini ushqim për tezën e vjetër dhe të sëmurë e cila nuk mund të ecë, apo prisni telefonatë për punësim sezonal), sqarojë këtë që në fillim të shoqërimit. Në të gjitha rastet tjera, telefonin vëreni në “dridhje” dhe më vonë do të shihni kush ju ka thirrur apo ju ka dërguar porosi.
Përpiqu të mos vonohesh
Nëse vazhdimisht vonohesh, njerëzit do të mendojnë që jeni person e cila aspak nuk e respekton kohën e huaj, nuk është i interesuar apo madje është edhe i pasjellshëm. Me vonesë nuk do ta impresiononi askënd, vetëm do ta nervozoni atë me të cilin gjendeni në atë moment. Vetëm vihu në pozitën e atyre që ju presin!
Shmangni temat serioze
Përpiqu që të jeni me disponim të mirë dhe flisni tema të caktuara të cilat të gjithëve u interesojnë, sikur që janë filmat, muzika, moda, letërsia, sporti dhe temat e tjera të ngjashme (varet nga shoqëria). Diskutimet për politikën, religjionin apo kriza e rëndë ekonomike që po mbretëron në botë me rastin e takimit të parë, sado që ju tërheqin, megjithatë shmangni.
Komplimentet
Askush kurrë nuk është lënduar nga fjala e mirë kështu që lirisht mund t’ia thoni ndonjë kompliment bashkëbiseduesit tuaj, për shembull nëse e keni vërejtur se personi me të cilin flisni e ka ndonjë bluzë shumë të bukur, këpucë apo qafore mundeni këtë ta komentoni dhe ja tema e shkëlqyeshme për bisedë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe Empty Re: Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe

Mesazh nga Space Sat 25 Jun 2011 - 10:43

Interesante
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe Empty Re: Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe

Mesazh nga Anakonda Fri 10 Feb 2012 - 20:25

Keshilla shume interesante.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe Empty Re: Përshtypja e mirë në takimin e parë, kyçe

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi