Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tiranë, ekzekutohet 35-vjecari  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tiranë, ekzekutohet 35-vjecari  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tiranë, ekzekutohet 35-vjecari

Shko poshtë

Tiranë, ekzekutohet 35-vjecari  Empty Tiranë, ekzekutohet 35-vjecari

Mesazh nga WebMaster Sat 16 Jul 2011 - 10:44

Me të njëjtën skemë si dhe në disa vrasje të tjera në vend 35-vjecari Akleksander Koliqi, lindur në Fier dhe banues ne Tiranë është ekzekutuar në prag te shtepise se tij, prane automjetit te parkuar, teksa po kthehej ne banese pasi kishte bere pazarin e ushqimeve ne dyqanin me te afert.Ngjarja ka ndodhur prane shkolles "Petro Nini Luarasi" ne afersi te rruges "Sami Frasheri", ne Tirane. Sipas policise ka qene ora 22:00 e mbremjes, kur nje person ende i paidentifikuar per momentin e ka qelluar te riun, i njohur edhe me emrin Aleksander Gremi me nje pistolete me silenciator.

Ekspertët e kriminalistikes thane se plaga ne koke e shkaktuar vetem nga nje plumb ka qene vdekjeprurese. Referuar te dhenave paraprake te vendngjarjes mesohet se autori ka qelluar nga nje distance e afert, nderkohe qe njoftimin e policise e ka bere me telefon nje drejtues policie i cili ka banesen ne kete lagje.

Duke qene se nuk jane degjuar te shtena deshmitaret e gjetur ne vendngjarje i thane policise se kane kujtuar se burri kishte humbur ndjenjat ne rruge dhe jane afruar per t'i dhene ndihme. Megjithe kete version policia thote jo zyrtarisht se nga deshmitare te tjere ka nje version i cili tregon se personi qe ka kryer krimin eshte larguar me nje biciklete nga nje rruge dytesore qe eshte mes pallateve.

Po kush eshte Aleksander Koliqi? Pese vjet me pare Policia e Shtetit u be pjese e nje operacioni nder shteteror te drejtuar nga Guarda di Financa, duke arrestuar ne Shqiperi 7 persona per llogari te hetimeve italiane per ceshtje te trafikut nderkombetar te droges. Mes te prangosurve per trafik kokaine dhe heroine te trafikuar ne Holande, France dhe Itali ishte edhe Aleksander Koliqi.

Gjate procesit ne nisur ne Gjykaten e Krimeve te Renda, i riu se bashku me Bledar Balliun nje tjeter i prangosur per procesin e bujshem "Poter Al" kerkoi gjykim te shkurtuar, duke sjelle keshtu edhe vecimin e dosjes se tyre nga pjesa tjeter, ne te cilen ndodhej nen akuze nje nga njerezit kryesore te ketij procesi sipas prokurorise, Ilir Kocia. Duke qene se Aleksander Koliqi i pranoi aktet proceduriale sic ishin, si dhe duke qene se shprehu pendese, ai perfitoi ulje denimi, cka i solli atij 6 vjet heqje lirie. Por ne vendimin qe Gjykata e Krimeve te Renda dha per te Aleksander Koliqit ju ul denimi ne kater vjet burgim sepse sic u shprehen togat e zeza ne ate kohe aplikohej marrëveshja e bashkepunimit te lidhur me kete te pandehur, cka nenkupton se Aleksander Koliqi kishte statusin e deshmitarit te drejtesise.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi