Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie për femrat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie për femrat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie për femrat

+3
Darius
WebMaster
engel_boy
7 posters

Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Thenie për femrat

Mesazh nga engel_boy Tue 25 Aug 2009 - 3:16

Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.
Frashëri


Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.
Balzaku


Kërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
Rumune


Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
Uajldi


Te femra gjithçka është zemër, bile edhe koka.
Rihteri


S'ka njeri që gruas së vet i duket i mençur.
A.Dode


T'ia besosh fshehtësinë gruas është njësoj si t'i fshehësh të hollat nën xham.
Publie Sir


Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit.
DeGoli


Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni


Femrat klithin kur e shohin miun, ndërsa qeshin kur shohin ujkun.
Montenji


Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni


Ajo që na tërheq te femra, rrallë edhe na lidh me të.
Kolinsi


Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbesin të bukura.
Bajeri


Asnjë grua, që kur ekziston bota, nuk është martuar në heshtje.
Konfuçi


Gruaja është një burre inferior. Aristoteli

Burrat jane gati te flasin me ore te tere për te njejten teme,
grate nuk kane nevoje as për teme. Curt Baldy

Me mirë te jesh mashkull, se edhe mashkulli me idiot e ka një grua
për ta komanduar. Isabel Allende


Edhe tani I kujtoj me mall te gjitha castet kur nuk e kam takuar.
Oscar Levant

E dua për ate c"ka është. E pasur. Leopold Ftchner


Femra është kurthi I natyres. Friedrich Nietche

Kush nuk I njeh prostitutat, nuk mund ti kuptoje grate deri ne
fund. Nicolas de Chamfort


Femra: Ajo qenie njerezore qe vishet, llomotit e zhvishet. E ndoshta kjo është edhe gjeja qe mund te beje me mirë Volter

Kur një femer te tradheton nuk do te ta fale kurre qe për fajin
tende nuk e ka bërë me pare. Kornel Makuszynksi

Hajduti te kerkon o jeten o kuleten, femrat I duan te dyja.
Samuel Butler

Femrat o ti duash o ti njohesh! Rruge te mesme nuk ka.
Nicolas de Chamfort

Sa me shumë I njoh femrat aq me shumë I vleresoj pederastet. Pitigrilli


Femrat ndahen ne tre kategori, ne: kurva, te poshtra dhe te
merzithshme. Kurva është ajo qe I ua jep te gjitheve. E poshtra është
ajo qe I ua jep te gjitheve vec teje. E merzitshmja është ajo qe ta
jep ty, vetem ty, e gjithnje ty. Blanche Knott

është aq e keqe sa I dashuri preferon ta marre jithmone me vete
vetem për te mos I dhene puthjen e ndarjes. Boris Makaresco

Vajza virtuoze nuk bredh pas djelmoshave: perse ka ndodhur
ndonjehere te bredhe carku pas minjve. Julian Tuwin

Nuk egziston asgje negative qe te mos te kete edhe një ane
pozitive: psh kur gjoksi I femres është I rrafshet, je me afer zemres.
Louis Bouilbet

Ne krahet e një femre, e ndjej veten peng. Ne kofshet e saj,
pushtues. Robert Gervaso

"Zonjushe" : Sigel për grate e pamartuara qe tregon se mbeten
akoma ne treg. Ambroce Bierce
engel_boy
engel_boy
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Enderr,Ne Realitet,Ne ty
Postime Postime : 268
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/08/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : Me von

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga WebMaster Tue 25 Aug 2009 - 3:56

Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit. juhjjjjj
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga WebMaster Tue 25 Aug 2009 - 3:57

Ska dhurate me te madhe ne bote se zemra e nje femre.

Femrat jan arsyeja e vetme per te cilen jetojn meshkujt.

Femra eshte person qe nuk di te luaje asnje loje, por qe fiton gjithmone.

Femra eshte mbreteresha e botes por ne te njejten kohe skllave e deshirave.Pse femra duke pasur gjithe keto gjera ne dore ti humbi per nje deshire kapricioze?

Nese sopata nuk pret mund te mprehet, por nese femra nuk do asgje nuk te ndihmon.

Kush mund te udheheqe nje femer mund te udheheqe nje popull.

Te edukosh nje mashkull do te thote te edukosh nje person.
Te edukosh nje femer do te thote te edukosh nje shoqeri.

Femra e bukur te kenaq syrin ; Femra e mirë te kenaq zemren . e para është një stoli , e dyta një thesar.

Kur femrat dashurojne ,jane me te mencura se djelmoshat më mendjemprehte.

Tek femrat gjithcka eshte zemer ,bile edhe koka.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga engel_boy Tue 25 Aug 2009 - 4:14

Po të kishim pritur të takojmë gruan ideale, do të kishim kaluar tërë shekullin në pritje.
Pitigrili

Heshtja është ari i vetëm që kanë femrat.
Volteri

Ekziston vetëm një mënyrë që të duhen shumë gra: nga të gjitha të dashurosh vetëm një.
Deveji

Gruaja duhet të jetë lodër, e pastër dhe e lëmuar si guri i çmuar, e ndriçuar me të gjitha virtytet e një bote që ende nuk është këtu.
Niçe

Heshtja dhe modestia janë stolia më e bukur e gruas.
Euripidi

Gruaja është dërdëllisëse dhe gënjeshtare.
Taso

Nuk ka grua që me kohë nuk do të lëshojë pe.
Lili

Femra që dashuron, nuk plaket shpejt.
Gorki

E metë themelore e personalitetit të gruas është mungesa e ndjenjës për drejtësi.
Shopenhatteri

Në mes të po-së dhe jo-së së gruas unë nuk do të guxoja të ngulja as gjilpërën.
Servantesi

Eshtë rrezik i madh të takosh femrën që të kupton plotësisht. Kjo gjithnjë përfundon me martesë.
Uajldi

Femrat nuk ta falin mossuksesin.
Çehovi

Kur flisni me femrën, dëgjoni para së gjithash se ç'ju thotë me sy.
Brezhina

Ai që nuk beson në femrën e vet të vërtetë, këtë e bën nga dyftyrësia.
Fildi

Duhet të ruhemi nga gratë engjëllesha, sepse njeriu në fund gjithmonë martohet me ato dhe shkon drejt e në ferr.
Moriaku

Askush s'flet ashtu si gruaja, gjëra njëkohësisht të çiltërta dhe të thella.
Hygo

Fija e flokut të një gruaje ka më shumë fuqi se gjashtë kuaj.
Shqipe

Gratë asnjëherë nuk e vërejnë atë që ne bëjmë për ato: përherë dallojnë atë që nuk e bëjmë.
Kurtleni

Sikur natyra të kishte krijuar ashtu si e bën moda, femra nuk do të ishte e lumtur.
Lespinase

Vajzat dhe gotat gjithnjë janë në rrezik.
Nesini

Femrës i plaket së pari fytyra,e pastaj zemra.
Mazhuraniqi

Femra e ndershme nuk mund ta pranojë gabimin që nuk e ka bërë.
Gitri
engel_boy
engel_boy
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Enderr,Ne Realitet,Ne ty
Postime Postime : 268
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/08/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : Me von

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga Darius Fri 11 Feb 2011 - 10:07

Femra eshte mbretereshe e botes ,por sllave e deshirave...

femra nuk zbukurohet aq shume per meshkujt,sa kunder grave..

sikur femrat te udhehiqnin boten do ti flaknin te gjitha armet ,pervec gjuhes
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga Tonii Fri 11 Feb 2011 - 10:13

nese martohesh me nje femer thjesht prej faktit se ajo esht e bukur
ateher esht njelloj sikur te blesh shternjt nje cop tok e ku nga aty te sodisesh qiellin qe i perket gjith botes
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga Albert Fri 11 Feb 2011 - 10:16

Femra eshte qelbesir e domosdoshme .......thenie mos u keqekuptoni ...rrespekt
Albert
Albert
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : selanik
Postime Postime : 7055
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/07/2010
Mosha Mosha : 78
Hobi Hobi : sekret

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Feb 2011 - 10:17

Alberti kjo nuk eshte thenje edhe me vjen keq un nuk eshte se keqkuptohem po pak rrespekt kjo nuk eshte thenjie
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga Albert Fri 11 Feb 2011 - 10:20

Klea@Love shkruajti:Alberti kjo nuk eshte thenje edhe me vjen keq un nuk eshte se keqkuptohem po pak rrespekt kjo nuk eshte thenjie
ok si te thuash ti shefe
Albert
Albert
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : selanik
Postime Postime : 7055
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/07/2010
Mosha Mosha : 78
Hobi Hobi : sekret

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 18:29

Ekzistojn vertem dy lloj femrash;ata qe flasin shum dhe ato qe nuk heshtin kurre.
Po deshe te hakmerresh ndaj nje femre,lavdero para saj nje tjeter.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty c.strike

Mesazh nga c.strike Mon 17 Dec 2012 - 3:46

Femren dhe Pikturen asnjeher mos u mundoni ti kuptoni , kenaquni me to

c.strike
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/12/2012
Mosha Mosha : 38

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie për femrat Empty Re: Thenie për femrat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi