Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të hyrat e Facebook arrijnë në 1.6 miliardë për gjashtë muaj People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të hyrat e Facebook arrijnë në 1.6 miliardë për gjashtë muaj People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të hyrat e Facebook arrijnë në 1.6 miliardë për gjashtë muaj

Shko poshtë

Të hyrat e Facebook arrijnë në 1.6 miliardë për gjashtë muaj Empty Të hyrat e Facebook arrijnë në 1.6 miliardë për gjashtë muaj

Mesazh nga Medina Fri 9 Sep 2011 - 22:30

Të ardhurat e Facebook kanë arritur në 1.6 dollarë vetëm për gjysmën e parë të vitit 2011, sipas një raporti të ri nga Reuters, ndërsa rrjeti më i madh social në botë vazhdon të zgjerohet para se të hyjë në bursa dhe të regjistrohet si IPO.

Gjiganti i rrjeteve sociale ka thënë se të ardhurat e saj kanë arritur në 500 milionë dollarë në gjysmën e parë të vitit 2011, pohon "një burim i mirë-informuar rreth financave në Facebook."

Baza e përdoruesve të Facebook ka arritur në 750 milionë, ndërsa rrjeti social e ka pozicionuar veten si një nga lojtarët më të mëdhenj në botën e reklamave online, i cili merr një të tretën e të gjitha paraqitjeve të reklamave në SHBA (më shumë se Yahoo, Microsoft, Google, dhe AOL së bashku).

Kompania e themeluar nga Mark Zuckerberg, Facebook.com, të cilin ai e ka themeluar nga dhoma e konviktit të tij në vitin 2004 është rritur në një nga firmat më të forta të internetit, e cila megjithatë ende nuk i a bërë publike të hyrat e saj zyrtarisht.
Medina
Medina
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Te engjulli im mbrojtes
Postime Postime : 1046
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/09/2010
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi