Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
NASA me mision të ri në Planetin e Kuq People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
NASA me mision të ri në Planetin e Kuq People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NASA me mision të ri në Planetin e Kuq

2 posters

Shko poshtë

NASA me mision të ri në Planetin e Kuq Empty NASA me mision të ri në Planetin e Kuq

Mesazh nga Emona Sun 2 Oct 2011 - 10:29

NASA me mision të ri në Planetin e Kuq Marsi021011_thmb1Nëse çdo shkon sipas planit, Agjencia amerikane për hapësirë NASA muajin e ardhshëm do të lansojë në Mars sondën e re “Curiosity”.
“Mars science laboratory (MSL) Curiosity” është misioni i parë astro-biologjik pas “Vikingut”, në vitet e shtatëdhjeta të shekullit të kaluar.

Roboti i ri është i pajisur me madje dhjetë aparate shkencore, në mesin e të cilave janë dy laboratorë kimikë, të cilët do t’iu ndihmojnë shkencëtarëve të gjejnë përgjigje në pyetjet lidhur me Planetin e Kuq.

A ka pasur ndonjëherë jetë në Mars? Si ka ndryshuar Planeti i Kuq gjatë miliona vjetëve më parë? A do të munden njerëzit në të ardhmen të punojnë në këtë planet? – janë vetëm disa nga sekretet që fshihen në Mars.

Sonda pritet të lansohet nga kozmodromi në Kejp Kanaveral, ndërmjet datës 25 nëntor dhe 18 dhjetor, me ndihmën e raketës “Atlas”.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA me mision të ri në Planetin e Kuq Empty Re: NASA me mision të ri në Planetin e Kuq

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 20:31

ky esht planet i bukur....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi