Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Depresioni ne adoleshenc! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Depresioni ne adoleshenc! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Depresioni ne adoleshenc!

2 posters

Shko poshtë

Depresioni ne adoleshenc! Empty Depresioni ne adoleshenc!

Mesazh nga Besa Sun 23 Oct 2011 - 3:17

Cilet jane faktoret qe e cojne nje adoleshent ne depresion?
Cfare mjete duhet te perdoren per t'iu larguar ketij depresioni?
Si do ishit sjelle ju me ate qe eshte nen ndikimin e depresionit (adoleshent)?
Ju ka ndodhur juve te jeni nen depresion kuptohet ne moshen adoleshente dhe cfare keni bere t'i largoheni ketij depresioni?
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Depresioni ne adoleshenc! Empty Re: Depresioni ne adoleshenc!

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 2:21

Kam qen ne moshen 13vjece kur jam prekur nga depresioni.Me ndodhen shum ndryshime qofshin psikologjike,fizike apo familjare.Isha shum e vogel per te kuptuar se cpo ndodhte me veten time,nuk doja te beja asgje por qaja rrija vetem,fillova te largohesha nga te tjeret.Nje arsye qe kalova ne depresion,ishte vdekja e babait tim,me te cilin isha shum e lidhur.Me pelqente vetem te shihja fotot e tij,te mendoja kohet e shkuara,dhe kjo gje ndikoi edhe ne mireqenie time emocionale.Nga merzetia dhe vetmia fillova te pija duhan,kam provuar edhe alkool saqe u bera e varur prej tyre.Vishja rroba ngjyre zi,qendroja vetem,e trishtuar dhe filloja te ndjeja urrejtje per te gjith njerezit qe me qendronin afer.Ka qen teper e veshtire per te dal nga kjo gjendje,por nuk pranoja as ndihmen e psikologes thoja;"Nuk jam hutu,qe doni me mcu tek ajo"..........fillova te merresha me aktivitete sportive(te beja vrap),degjoja muiken qe me pelqente,dhe fillova te shkruaja poezi per te hequr merzetine.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi