Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

+8
EMI
WebMaster
T_o_n_i
Arabela
dajti modh
Durrsaku
Shkembi
kasperi
12 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga kasperi Thu 27 Oct 2011 - 20:22

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Shkencëtarët gjermanë pohojnë se, shprehia e meshkujve për të shikuar drejt gjoksit të femrave, e zgjat jetën dhe i sjell dobi shëndetit të meshkujve. Për këtë arsye, ata iu rekomandojnë meshkujve (sidomos atyre mbi 40 vjeç) që së paku dhjetë minuta brenda dite të shikojnë drejt gjoksit të femrave.
Autorët e studimit thonë se ngulitja e syve tek gjinjtë e femrës, është një shprehi e shëndetshme e meshkujve dhe ka efekt të njëjtë në jetëgjatësi, sikurse ushtrimet intensive, dhe mund të zgjatë jetën deri në pesë vjet më shumë. “Vetëm dhjetë minuta shikim në gjinjtë e një femre joshëse, ka efekt të njëjtë, sikurse 30 minuta ushtrime aerobike”, thotë gerantologia, Karen Weatherby, drejtuese e këtij studimi.
Të dhënat, ndërkaq, janë bazuar në hulumtimin që ka zgjatur pesë vjet, ndërsa është realizuar tek 200 participantë, në tri spitale gjermane, me ç’rast, nga gjysma është kërkuar të shikojnë drejt gjinjve të femrave, ndërsa gjysmës tjetër i është ndaluar ky veprim.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga Durrsaku Fri 28 Oct 2011 - 7:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga dajti modh Fri 28 Oct 2011 - 7:37

Durrsaku shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]
pranej ka rene cmimi qumeshtit ketej nga ne Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga kasperi Fri 28 Oct 2011 - 7:43

Kle@Love shkruajti:I paska si te miat hahahaha [You must be registered and logged in to see this image.]
mos zbulo sekrete ,se nuk ti ndajne syte djemte e forumit[You must be registered and logged in to see this image.]
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga EMI Fri 28 Oct 2011 - 10:24

dajti modh shkruajti:
Durrsaku shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]
pranej ka rene cmimi qumeshtit ketej nga ne Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788
hahha kjo s'paska nevoj per gomardare ne plazh..... Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga Ariel Fri 28 Oct 2011 - 11:43

EMI shkruajti:
dajti modh shkruajti:
Durrsaku shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]
pranej ka rene cmimi qumeshtit ketej nga ne Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788
hahha kjo s'paska nevoj per gomardare ne plazh..... Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788 Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 426788

po kjo sa ta zgjat jeten ? :[LoL]: :[LoL]: :[LoL]: :[LoL]: :[LoL]: :[LoL]:
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga Arabela Fri 28 Oct 2011 - 19:57

Kle@Love shkruajti:I paska si te miat hahahaha [You must be registered and logged in to see this image.]
po ku i ke pare tuajat perballe ti me??[You must be registered and logged in to see this image.] apo ne pasqyre eeee???[You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga Emona Sat 29 Oct 2011 - 8:24

[QeSh] [QeSh] [QeSh] [QeSh] [QeSh]Edhe kete e ndegjova!!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga kasperi Sat 29 Oct 2011 - 8:33

Djema keni shiquar sot diqka,nese jo shikoni tash[You must be registered and logged in to see this image.]
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga dajti modh Sat 29 Oct 2011 - 8:34

pse sme dalim muve fotot sonte [You must be registered and logged in to see this image.]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 18:43

Qenkeni te gjithe qejfli femrash me duket.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga bobi 10 Thu 9 Feb 2012 - 18:44

e sinqerta shkruajti:Qenkeni te gjithe qejfli femrash me duket.
EhhhhhDuam jetegjatesine[You must be registered and logged in to see this image.]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën! - Faqe 2 Empty Re: Shikimi në gjoksin e femrave, e zgjat jetën!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi