Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbijetoni infarktit me alkool People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbijetoni infarktit me alkool People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mbijetoni infarktit me alkool

2 posters

Shko poshtë

Mbijetoni infarktit me alkool Empty Mbijetoni infarktit me alkool

Mesazh nga Emona Wed 2 Nov 2011 - 3:32

Mbijetoni infarktit me alkool 152

Femrat të cilat kanë konsumuar alkool gjatë kohës para se të pësonin infarkt të zemrës, në fund kanë jetuar më shumë sesa femrat që nuk kanë konsumuar aspak alkool- tregon një studim amerikan. Në këtë studim janë analizuar 1.200 femra dhe është vërejtur mbijetesë me e mirë te femrat që kanë pirë disa gota alkool gjatë muajit dhe më shumë se tri gota gjatë javës. Hulumtimi ka zgjatur 10 vjet, ndërsa femrat participante ishin të gjitha paciente që ishin shtrirë në spital për shkak të infarktit të miokardit. Është pohuar se pas 10 vitesh kanë vdekur 44 për qind e femrave që asnjëherë nuk kishin konsumuar alkool, 25 për qind e atyre që kishin pirë mesatarisht dhe vetëm 18 për qind e atyre që kishin konsumuar sasi pakëz më të madhe të alkoolit. Kjo lë të kuptohet se rreziku i vdekshmërisë për femrat që kishin konsumuar alkool ka qenë dukshëm më i vogël sesa i atyre që nuk kanë pirë, kanë përfunduar autorët.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbijetoni infarktit me alkool Empty Re: Mbijetoni infarktit me alkool

Mesazh nga Anakonda Mon 2 Apr 2012 - 17:24

qyqa none kush e ka shpik ket mi
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi