Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrathe misterioze ne plazhin e Sa Curcurica-s,Itali People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrathe misterioze ne plazhin e Sa Curcurica-s,Itali People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrathe misterioze ne plazhin e Sa Curcurica-s,Itali

Shko poshtë

Rrathe misterioze ne plazhin e Sa Curcurica-s,Itali Empty Rrathe misterioze ne plazhin e Sa Curcurica-s,Itali

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 13 Nov 2011 - 7:17

Rrathe misterioze ne plazhin e Sa Curcurica-s,Itali 1317368552732_a297_vqcNe Sa Curcurica jane konstatuar njëzet e nje rrathë koncentrikë me një diametër prej 15 metra,duhet thene se jane një kryevepër.Një shaka e ''paketuar'' per mrekulli? Fenomen për shkak të magnetizmit e Tokës? Apo UFO-t manifestojne matricën?

Dyshimet dhe supozimet janë të njëjta për çdo pamje misterioze ne rrathet e kulturave, që shfaqen për vite dhe veçanërisht në fushat e Anglisë dhe që vazhdojnë të tronditisin mijëra njerëz,ose duke u tranmetuara ne TV, si te ashtuquajtura misteret e dheut.

Fakti është se njëzet e një rrathë koncentrikë ,te përceptuara bukur dhe te mahnitshem,qe janë ndoshta me uniket. - u shfaqen dje në mëngjes pak metra larg nga gjiri i Biderosa.

Rrethet koncentrike në fakt nuk u shfaqen ne një kulture bujqesore opo ne parcela dritherash, por në reren e nje plazhi të bardhë te Sa Curcurica-s, ende të frekuentuar nga turistët.

Ka qene njëri prej tyre qe ka raportuar rastin në fjale, në mesin e dyshimit midis të parit dhe te mos parit te ketyre rratheve,janë njoftuar specialistet me mjetet teknike të bazës detare operative të logjistikës të stacionuara në Kovi, ku filluan studimin e misterit te plazhit.

Asnjë shpjegim i arsyeshëm nuk eshte bere deri tani,mbas kontrollit të parë.Gjurmet e rratheve,qe shtrihen në nje diameter prej rreth 15 metra, janë në fakt identike dhe të përkryer, dhe të baraslarguar nga njëri-tjetri dhe realizimi i tyre duket se eshteë berë nga ajri pa mbështetjen në plazh.

Dëshmitarët e parë qe i zbuluan keto rrathe betohen se dje në mëngjes,rëra rreth rratheve ishte plotësisht e paprekur, asnjë gjurmë apo shenjë nga brenda rratheve,deri ne disa metra larg tyre, asnjë shenjë të forces apo veglave të tjera që mund të kenë qenë përdorur nga ndonjë amator apo profesionist.

Një rebus i pazberthyer, mbasi edhe kreshta e reres se rratheve dhe vijat ndarese te rratheve jane te holle deri ne perfeksion..

Deri më tani, të gjitha studimet mbi fenomenin e rratheve ne kultura,apo dhe ky i fundit ne rere,vazhdojne te përjashtojne origjinën e tyre njerëzore, por ka nga edhe ato që vazhdojnë te kene objeksione me te avancuara.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi