Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 vjeçar konsumues të drogës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 vjeçar konsumues të drogës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 vjeçar konsumues të drogës

+2
CuN@BosS/
Aяtємιѕα
6 posters

Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 17 Nov 2011 - 10:11

10 vjeçar konsumues të drogës Droge-femijeNë Maqedoni edhe të miturit deri në moshën 10 vjeçare janë përdorues të lëndëve narkotike, bëri të ditur shoqata joqeveritare "Besimi".

Sipas një hulumtimi të kësaj organizate, në Maqedoni po shënon rritje edhe përdorimi i lëndëve narkotike tek moshat prej 14 e 17 vjet.

"Besimi" bën të ditur se nga viti 2007 e deri tani shumë pak është bërë në raport me trajtimin e njerëzve që përdorin drogën, ndërsa 60 për qind e shfrytëzuesve aspak nuk janë përfshirë në procesin e trajtimit, raporton INA.

Drejtoresha e kësaj organizate, Keti Todorova theksoi se nga 1274 të anketuar, 865 përdorin benzodiazepane, ndërsa 392 trajtim me metadon. Rritje graduale shënon edhe numri i konsumuesve të kokainës.

"Institucionet duhet që me seriozitet më të lartë të kuptojnë problemin me lëndët narkotike dhe të miturit. Nuk po bëhet shumë në fushën e luftimit të kësaj dukurie", theksoi Todorova.

Shoqata "Besimi" po zbaton fushatën me moton "Mos u bë indiferent, përfshihu", që do të zgjas deri më 1 dhjetor, kur do të shënohet edhe përvjetori i Ditës Ndërkombëtare të Luftës kundër HIV/SIDA.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga CuN@BosS/ Thu 17 Nov 2011 - 10:15

Sa mire brez tamom ky qe po rritet ...


10 vjeçar konsumues të drogës 30c1zl3
Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë .!
10 vjeçar konsumues të drogës 0152352001263750485
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga Emona Thu 17 Nov 2011 - 10:19

C'far mire Cun Boss...Brezi qe po rrite rrezikon te jet Kriminel dhe narkotik..!!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga CuN@BosS/ Thu 17 Nov 2011 - 10:32

Pikerisht qe jan te rrezikshem dhe une ate po them 10 vjeçar konsumues të drogës 426788


10 vjeçar konsumues të drogës 30c1zl3
Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë .!
10 vjeçar konsumues të drogës 0152352001263750485
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga Tonii Thu 8 Dec 2011 - 11:06

droga po e shkatrron rinin e sotme e kur shkatrrohet rinia shkatrrohet dhe Shqiperia
rinia per atdheun eshte si gjaku per trupin, kur gjaku "prishet" semuret trupi
kur rinia shkatrron veten me helmin e droges , shkaterrohet dhe nje pjese e Shqiperise
Shqiperia e ka marre rrugen e shkatrrimit, jemi nje pike uji ne kte planet e po e tretim edhe ate pikez uji te mbetur
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga Klio Fri 9 Dec 2011 - 7:43

Shyqyr na ka ruajtur zoti deri tani. Njeren tek shkolla ime,kishte shkuar ne nje party dhe i kishin hedhur ne pije!
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga Anakonda Sun 5 Feb 2012 - 19:23

Kjo po qe eshte adoleshence...................

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 vjeçar konsumues të drogës Empty Re: 10 vjeçar konsumues të drogës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi