Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapet “Konferenca Kombëtare e Bibliotekonomisë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapet “Konferenca Kombëtare e Bibliotekonomisë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hapet “Konferenca Kombëtare e Bibliotekonomisë”

Shko poshtë

Hapet “Konferenca Kombëtare e Bibliotekonomisë” Empty Hapet “Konferenca Kombëtare e Bibliotekonomisë”

Mesazh nga Emona Fri 18 Nov 2011 - 3:00

Hapet “Konferenca Kombëtare e Bibliotekonomisë” 18bib_1811111349_1

Prishtinë, 18 nëntor - Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja, ka marrë pjesë sot në hapjen e edicionit të gjashtë të Konferencës Kombëtare të Bibliotekonomisë, me temën “Perspektivat kombëtare në integrimet evropiane”.

Ministri Buja me këtë rast ka vlerësuar lartë bashkëpunimin e ndërsjellë të Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës dhe Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë, të cilat nesër do të përurojnë linkun e përbashkët elektronik.

“Uroj veçanërisht hapjen e portalit të dy bibliotekave tona të mëdha, të pashkëputshme asnjëherë dhe natyrisht tash të lidhura edhe më një link të veçantë elektronik, Portalit të Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, i cili do të përurohet nesër”, ka thënë ministri Buja.

Drejtori i BKUK-së, Sali Bashota, ka theksuar se pasurimi i koleksioneve bibliotekare dhe zhvillimi i tyre përmes portaleve më të fuqishme të informacionit global botëror është nismë e bibliotekave kombëtare drejt universalitetit të kulturës kombëtare në integrimet botërore të Shekullit 21.

Në këtë konferencë dyditore do të bëhet edhe përurimi i Portalit Albanologjik Shqipëri- Kosovë, i cili konsiderohet ndër projektet më të rëndësishme për kulturën shqiptare dhe prijëse e proceseve të digjitalizmit dhe afirmimit të vlerave kombëtare

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi