Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon

2 posters

Shko poshtë

Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon  Empty Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon

Mesazh nga Durrsaku Sun 20 Nov 2011 - 2:29

Ka përfunduar në tragjedi gara përmbyllëse e kampionatit të IndyCar (që në Amerikë është shumë më e ndJekur se Formula 1) në program dje nga Motor Speedway e Las Vegas-it. Dan Wheldon 33 vjec, piloti britanik i transferuar në Florida dhe i dalluar që ka fituar dy herë 500 Mijë të Indianapiolis, ka vdekur në një aksident të tmerrshëm që ka përfshirë 15 makina. Karamboli fatal erdhi nga një përplasje midis Cunningham dhe Hinchcliffe në xhiron e 13-të. Dallara Honda e Wheldon u përplas mbi atë të Charlie Kimball duke përfunduar në mbrojtëset e jashtme. Kushtet e pilotit kanë qënë që në fillim shumë të rënda dhe transporti me helikopter në qëndrën mjekësore Universitare në Las Vegas ka qënë i kotë. Sapo kanë marrë vesh lajmin e vdekjes koleget e Wheldon kanë ndërprerë garën duke kopletuar kështu 5 xhiro në kujtim të Wheldon. Dario Franchitti që ishte një mik shumë i ngushtë i tij i konfirmuar kampion, shpërtheu në lot. Piloti britanik ishte i martuar me Susin dhe kishte dy fëmijë, Sebastianin 3 vjec dhe Oliverin 7 muajsh. Duke vënë bast Wheldon kishte pranuar të nisej i fundit dhe fitorja do i kishte faturuar atij një shumë prej 2.5 milion dollarësh. (d.xh/balkanWeb
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon  Empty Re: Las Vegas, IndyCar, vdes piloti Wheldon

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 5:57

Shume keq,me vjen per te.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi