Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fati eshte nje shpikje e njeriut..? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fati eshte nje shpikje e njeriut..? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fati eshte nje shpikje e njeriut..?

2 posters

Shko poshtë

Fati eshte nje shpikje e njeriut..? Empty Fati eshte nje shpikje e njeriut..?

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 22 Nov 2011 - 5:30

Nje bari po flinte buze gremines sic bente gjithmone.
Ndersa ishte duke fjetur, afrohet "Fati" e i thote:
"Shtyu pak me brenda te jesh me i sigurte e mos na rrokullisesh tatepjete se po re poshte ne gremine do te thone se ishte "Fati" i keq, keshtu qe do te me shajne mua."

Ne jemi pergjegjes per veprimet tona.
Por ato shtrihen shume me gjate se vete jeta jone.
P.sh: Kur nje femije qe lind ne nje familje te pasur nuk eshte thjesht me "Fat".. por ishin veprimet, sakrificat, lodhja, puna e prinderve ose te gjysherve te tij.. te cilat bejne qe ky femije te jete i pasur.. etj etj.. (mora nje shembull te mometit)..

Mosnjohja apo shkeputja e mendimit nga kjo lidhje reale midis personit dhe rrethanave te momentit apo te shkuara, le vend qe te perdoret fjala "Fat".. ose "Ishte e shkruar".. ose"Cdo gje eshte e shkruar"..!!

Gjithashtu, ne nje moment te jetes qe nuk e dime si ta zjedhim atehere perdorim fjalen "Fat".. eshte si nje shprehje qe i japim shprese vetes.. ose nje fajesim..!!
Njerzit fajesojne "Fatin".. kur dicka nuk shkon ashtu si do donin.. njerzit i thone faleminderit "Fatit".. kur fitojne dicka (nje llotari psh).. Nderkohe qe "Fati" jemi vete ne.. dhe po vete ne e kemi ne dore te ndryshojme gjithcka rreth nesh..

Cili eshte mendimi juaj per shprehjen:
"Fati eshte nje shpikje e njeriut per te justifikuar veshtiresite e jetes..?"

Diskutim te kendshem..

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fati eshte nje shpikje e njeriut..? Empty Re: Fati eshte nje shpikje e njeriut..?

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Dec 2011 - 21:19

Po eshte mbasi ne shpesh here luajme me te pa marre parasysh pasojat qe mund te bien mbi ne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi