Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull' People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull' People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull'

2 posters

Shko poshtë

Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull' Empty Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull'

Mesazh nga Emona Wed 23 Nov 2011 - 4:43

Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull' Polic_kukull

Policia Rrugore kineze ka gjetur një mënyrë shumë të veçantë dhe me kosto të ulët për të kontrolluar shoferët që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Në një pikë të rrugës që lidh Shangain me Nanjing, policia ka vendosur një kukull në dimensionet e një njeriu të zakonshëm dhe e veshën me uniformën e një polici kinez. Që të jetë i besueshëm, polici-kukull mban edhe një kamerë reale që mat shpejtësinë e lëvizjes së automjeteve. Policia rrugore shpreson se kukulla “polic trafiku” do “frenojë” shpejtësinë e rrezikshme të disa shoferëve. Por dhe nëse shoferët e mësojnë hilen,eksizton dhe kamera që ai mban, e cila nuk është aspak fallso dhe filmon të gjithë ata që kalojnë para saj. Pra,shoferët e rrezikshëm regjistrohen tek regjistrat e policisë rrugo (Zhurnal-Ks.com)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull' Empty Re: Policia Rrugore kontrollon trafikun me 'polic-kukull'

Mesazh nga Anakonda Mon 26 Mar 2012 - 5:30

ahahahhaah sa ka ecur shkenca.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi