Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

+8
Free spirit
Durrsaku
Arabela
Emona
kasperi
T_o_n_i
EMI
Aяtємιѕα
12 posters

Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 23 Nov 2011 - 11:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ahmet Bajramaj është banor i fshatit Zall Bastar në Tiranë. Është 48 vjeç, për herë të parë është martuar në vitin 1986. Me dasmë të madhe, ashtu siç e do zakoni. Gruan e kishte nga i njëjti fshat, profesioni i saj, mami-infermiere. Aktualisht punon në qendrën shëndetësore të fshatit ku vazhdojnë të banojnë.

Lindën njëra pas tjetrës, 3 vajza. Ahmeti e donte një djalë. Dilte e tepronte si arsye për t’a folur njëherë me gruan idenë për një…grua të dytë! Vite të tëra biseda, përplasje dhe më në fund.. Pas plot 20 vitesh martesë ai çon në shtëpi gruan e dytë me ‘konsensusin’ e së parës.

Para se të martohej për të dytën herë, Ahmeti bëhej 5 vetë në familje, ndërsa tani janë 8. Vajza e madhe është 24 vjeçe, kurse djali më i vogël 8. Gruaja e dytë e ka gëzuar me dy djem. Ahmeti dhe dy bashkëshortet jetojnë në të njëjtën banesë dykatëshe, të cilën Bajramaj e ka të trashëguar nga i ati. Sipas tij, ato shkojnë shumë mirë me njëra-tjetrën. Ah, edhe një “hollësi”.. Gratë janë edhe kushërira, vajza tezesh.

Marrëdhëniet intime?

Mëse të mirëkuptueshme. “Përderisa arrita të martohesha dhe të kem harmoni në familje, nuk e kam problem këtë pikë, me radhë çdo gjë…” – thotë Ahmeti që si punë të përditshme bën rrugën Zall Bastar-Tiranë me një furgon “Ford” të kuq. Kur e pyesim a ka ndërmend të marri një grua të tretë, përgjigjja e tij është: “Çfarë nuk bën vaki, kërkesa kam pasur boll. Derën të hapur e kam…” Ky është Ahmeti nga Zall Bastari. Gjithçka për martesat dhe gratë e tij na i rrëfen më poshtë.


Z. Ahmet, jeni i vetmi në këtë fshat që keni dy gra në shtëpi apo ka edhe të tjerë?

Ka pasur të tjerë, momentalisht janë dy. Kanë qenë tre po njeri është larguar nga fshati ka zbritur në Tiranë. Këto gjëra janë bërë me mirëkuptime, por ka pasur edhe nga ato “aksidentalet”, një shokut tim për shembull i ngeli si “dopio gjashtë” në dorë, e kishte të dashur, ra shtatzënë dhe kështu iu bënë dy edhe atij.

Me gruan e parë, si jeni martuar?

E kam marrë me dashuri. Edhe ajo është banore e fshatit, punon infermiere-mami në qendrën shëndetësore të Zall Bastarit. Jemi martuar në vitin 1986.

Po me gruan e dytë?

Po edhe me të dytën me dashuri, të dyja i kam gjetur vetë. Kjo e dyta, përveç dashurisë, ka dhe një tjetër histori. Me gruan e parë kisha tre fëmijë, vajza, dhe të treja me operacion. Siç e ka zakoni, e doja një djalë, por edhe plaka më hëngri veshët, bëj një çun, bëj një çun, dhe kështu duhet t’i plotësoja dëshirën vetes dhe nënës. Pas martesës me gruan e dytë, kam bërë dy djem.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bashkëshortja e parë si e priti vendimin tuaj për t’u martuar, e pati problem?

Jo, nuk është problem, tani me duar në qafë nuk të lë kush, por nuk është se nxori ndonjë problem të madh. Ato janë edhe kushërira me njëra-tjetrën. Këto nuk janë vendime që merren për 24 orë, kam ndenjur 4- 5 vjet duke punuar për këtë punë. Pengesë tjetër ishte dhe fakti që gruaja punonte mami, gjithë natën rrinte atje, priste lindje, ndërsa unë duhet të mbaja vajzat. Pra, të bëja si të thuash dhe rolin e nënës.

Po familja e vajzës nuk e ka problem këtë situatë?

Po çdo bëjnë ata? Ku do e çojnë fëmijën vajza? Janë të detyruar ta pranojnë, nuk kanë rrugë tjetër.

A është problem për vajzat në këtë fshat për t’u martuar?

Jo. Kjo situatë nuk ka lidhje me martesën e vajzave. Nuk është problem. Mund të ketë ndonjë tek-tuk që kanë kaluar moshën. Unë tre vajzat e mia i fejova për një vit.

Çfarë moshe ka pasur gruaja e dytë kur u martua me ju?

Unë isha 35, ajo ishte 19-20 vjeçe. U martuam në vitin 2001.

Është e vështirë për ju të mbani familjen, se tani jeni familje e madhe?

Po tani, çfarë vështirësie? Ja… janë shtuar një tre të tjerë. Nga pesë që ishim ne, u bënë dhe tre, vajtën tetë, mirë, pak nuk janë, por gjithsesi.

Të ardhurat në familjen tuaj cilat janë?

Puna që bëj unë, aq sa mund të çoj në shtëpi, veç kalojmë kohën, dhe gruaja e parë që punon në qendrën shëndetësore.

Nga komuna merr ndihmë?

30 mijë lekë të vjetra asistencë.

Bijat tuaja si e pritën martesën tuaj të dytë?

Nuk e patën problem se kam pasur komunikim të mirë unë me to. Nuk kam luajtur rolin e babit të rreptë. E madhja është 24 vjeçe, e martuar.

Fshati e ka përfolur martesën tuaj?

Ambient fshati, normalisht. Dhe gratë e fshatit me nusen, e pyesnin, se kishin hallin e tyre më shumë, mos i çonte dhe burri i tyre nesër në shtëpi.

Po për sa i përket martesës ligjore, ju jeni celebruar vetëm me gruan e parë apo jo?

Po, vetëm me të parën, pasi nuk ka ligj që të lejojë martesën me dy gra. Ndërsa fëmijëve me gruan e dytë u kam njohur vetëm atësinë.

Si shkojnë gratë me njëra-tjetrën, pasi ato jetojnë në një çati?

Shumë mirë. Punët i kanë të ndara.

Me të parën keni bërë dasmë?

Me të parën kam bërë dasmë, normale, të madhe, ndërsa me të dytën jo, asgjë, veç e mora e solla në shtëpi, kaq.

Po familjarët e gruas së dytë, e pranuan lehtë martesën tuaj?

Në fillim nuk e pranuan këtë lidhje, por më vonë u qetësuan e tani kemi marrëdhënie të mira. Dhe ata të gruas së dytë nuk është se e pranuan lehtë, por nuk kanë çfarë të bëjnë.

Të duket vetja i veçantë që ke dy gra në shtëpi?

Ç’i veçantë! Ambientohesh. Ka dhe nga ata burra që e dinë historinë time, më kanë ndaluar në rrugë, duke më thënë; ore si ia bëre që i ke mbush mendjen…

Ndihesh me fat që ke dy gra?

Jo, fati është si ta kërkosh.

A bëhen xheloze për njëra-tjetrën?

Po çfarë xheloze do bëhen ato tani? U mësuan. Edhe derr të jesh, do zbutesh.

Tani që keni dy gra, mendoni se mund të merrni një të tretë?

Po tani, çfarë nuk ndodh, kurrë mos thuaj kurrë. Derën e kam të hapur. Kërkesa kam pasur, në fshat e jashtë fshatit. I kam thënë unë: Kur të thyejë këmbën ndonjëra, prisni radhën.

Po familjet e nuseve e patën probleme?

Vjehrra e nuses së madhe e pati pak problem se normalisht është me mentalitet të vjetër, ndërsa unë i thoja, do të marr një tjetër veç këtyre dyjave. Aty pastaj heshti…

Kur linde djalë, u gëzove?

Normalisht që po. Ishte ajo që doja. Kam pas shumë vizita nga të dyja familjet e nuseve dhe të afërmit e mi.

Çfarë i afron tek ju kaq shumë?

Nuk e di, por unë në fakt nuk i kërcënoj, nuk i rrah. Nuk bëhet çdo gjë me dajak. Me fjalë bëhen punët.

Thatë që keni pasur kërkesa të tjera, sa keni pasur?

Po, kam pasur, por jo shumë, se nuk jam Berluskoni unë.

Ka ndonjë moment që bëhesh pishman?

Jo, i kam bërë me paramendim çdo gjë. 5-6 vjet kam folur çdo ditë me nusen e parë për të marrë këtë të dytën. Nga një çikë çdo ditë.

Fshati i burrave me shumë gra

Të shkosh në Zall-Bastar? Është fshat i kryeqytetit, por nuk ka asnjë lidhje me Tiranën. Për të shkuar atje, harroje se mund të përdorësh një makinë normale. Duhet të jetë fuoristradë që të përballojë gropat, kthesat e vështira. Duket sikur nga momenti në moment mund të përfundosh në përrenjtë e greminat e që të shoqërojnë gjatë gjithë rrugës në malin e Dajtit e atij me Gropa. Mendoni se si mund të jetë rruga kur dhe një mushkë transportohet në fshat me kamion…

[You must be registered and logged in to see this image.]
Natyra që ke përballë, është e bukur, por gjatë gjithë gjatësisë së saj sheh punëtorë dhe makineri gjigante e, herë pas herë, bomba që shpërthejnë shkëmbinjtë dhe transformojnë peizazhin. Pasi kalojmë 2 fshatra, të cilat në pjesën e parë të emrit fillojnë me Zall, na shfaqet Zall Bastari, i cili shtrihet në një pllajë mes malesh. Veç kullave dykatëshe, bien menjëherë në sy minare xhamish të bardha. Në qendër të fshatit gjendet një lokal, me disa karrige të drunjta, ku nuk janë të ulur më shumë se 5 veta, përbri tij qendra shëndetësore e fshatit. Po ashtu, shumë pranë tyre është edhe shkolla, pjesën më të madhe të punonjëseve i ka nga vetë fshati dhe rrethinat përreth.

Njerëzit na shohin me kureshtje. Rrallëherë ndodh që në fshatin e tyre të ketë vizitorë… Edhe zbritja në Tiranë është shumë e vështirë për të gjithë banorët. Ata vijnë në kryeqytet vetëm kur kanë ndonjë hall të madh apo kur duan të blejnë diçka. Të ardhurat e tyre janë nga blegtoria, delet apo lopët, ndërsa pjesa me e madhe e djemve janë në emigrim. Kur pyesim një djalë se me çfarë pune merret, na përgjigjet me shaka se “mat rrugët”… Si ai ka shumë të tjerë të papunë. Nisim pyesim burrat e fshatit për atë që kemi shkuar. Pse burrat e këtij fshati martohen me më shumë se një grua? Kjo gjë nuk është vënë re vetëm vitet e fundit, por edhe para viteve 90’ ka pasur raste të tilla në të njëjtën zonë. Banorët na japin argumente nga më të ndryshmet. Më të besueshëm na duken ata që thonë se vajzat e kanë të vështirë të martohen, pasi zona është e thellë… bien në dashuri me njëri-tjetrin pasi nuk dalin…

Poligamia

Poligamia është praktika e të paturit më shumë se një bashkëshort/e njëkohësisht. Në doktrinën islame, psh lejohet martesa me më shumë se një grua, por gjithmonë vetëm nëse burri është në gjendej t’i trajtojë dhe të veprojë në mënyrë të drejtë me secilën prej tyre. Poligamia gjithmonë kryhet me vullnetin e personit.
Burimi: Shekulli

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga EMI Wed 23 Nov 2011 - 11:40

E po ksaje i thone, '' i mjeri une me dy gra, nje me pjek e nje me ha''...hahahahha shi shi tjetri dy shpejt e shpejt....sa ne gjendje te mire qe qenka pale.... [QeSh] [QeSh] [QeSh]
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga T_o_n_i Wed 23 Nov 2011 - 22:58

ne po kerkojm 1 e ky dashka + 1 e prap e prap [You must be registered and logged in to see this image.]
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga kasperi Thu 24 Nov 2011 - 2:25

burri me tri gra,i mbeten rrobat pa lar[You must be registered and logged in to see this image.]
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Emona Thu 24 Nov 2011 - 2:47

Pfffff...Shihe si mburret ky tipi,Nerva po me shkojn kur shoh Badallaqe te tilla.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:03

ki kujdes mo se njerin ne pakistan e kishte gatuar e shoqja pasi e kish marinuar se donte te merrte grua te dyte,,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Durrsaku Thu 24 Nov 2011 - 7:11

nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:12

Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Durrsaku Thu 24 Nov 2011 - 7:13

Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
jo jo si lej ta marrin vesh asnjera[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:14

Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
jo jo si lej ta marrin vesh asnjera[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mirret vesh mirret nje dite[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Durrsaku Thu 24 Nov 2011 - 7:15

Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
jo jo si lej ta marrin vesh asnjera[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mirret vesh mirret nje dite[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
nqs sje i kujdeshem mirret
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:16

Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
jo jo si lej ta marrin vesh asnjera[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mirret vesh mirret nje dite[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
nqs sje i kujdeshem mirret
nese je i ndershem dhe i sinqert nuk di te genjesh,,,ndaj them qe del genjeshtra,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Durrsaku Thu 24 Nov 2011 - 7:18

Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
jo jo si lej ta marrin vesh asnjera[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mirret vesh mirret nje dite[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
nqs sje i kujdeshem mirret
nese je i ndershem dhe i sinqert nuk di te genjesh,,,ndaj them qe del genjeshtra,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
nqs je i ndershem dhe i sinqerte nuk behen ato gjera [You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Free spirit Thu 24 Nov 2011 - 7:19

po ky qenka dhe goxha bukurosh :[OoO]:
“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  426788
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:19

Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Arabela shkruajti:
Durrsaku shkruajti:nje e kam ne shtepi nje ne lagje po sikur nje ne .....
te mire e ke shije ti ??te mire???[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mos te et gatuaj gruaja oreeeeeeeeeee,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
jo jo si lej ta marrin vesh asnjera[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] mirret vesh mirret nje dite[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
nqs sje i kujdeshem mirret
nese je i ndershem dhe i sinqert nuk di te genjesh,,,ndaj them qe del genjeshtra,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
nqs je i ndershem dhe i sinqerte nuk behen ato gjera [You must be registered and logged in to see this image.]
pra ti qe i ben nuk je i ndershem????[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:19

Free spirit shkruajti:po ky qenka dhe goxha bukurosh [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] tamom,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Free spirit Thu 24 Nov 2011 - 7:23

Arabela shkruajti:
Free spirit shkruajti:po ky qenka dhe goxha bukurosh [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] tamom,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  426788 po mi, shife ca ngjyre te bukur e ka kemishen.
per te mos then pastaj per ato pantallona qe te heqin trurin hahahahaa “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  426788 “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  426788
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Thu 24 Nov 2011 - 7:24

Free spirit shkruajti:
Arabela shkruajti:
Free spirit shkruajti:po ky qenka dhe goxha bukurosh [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] tamom,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] po mi, shife ca ngjyre te bukur e ka kemishen.
per te mos then pastaj per ato pantallona qe te heqin trurin hahahahaa [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
leer lere ce pyet??[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Ariel Tue 13 Dec 2011 - 9:51

Arabela shkruajti:ki kujdes mo se njerin ne pakistan e kishte gatuar e shoqja pasi e kish marinuar se donte te merrte grua te dyte,,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

He me i befte mire....me mire e ha vete se tja haje dhe tjetra [QeSh] [QeSh] [QeSh]


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Arabela Tue 13 Dec 2011 - 9:52

Ariel shkruajti:
Arabela shkruajti:ki kujdes mo se njerin ne pakistan e kishte gatuar e shoqja pasi e kish marinuar se donte te merrte grua te dyte,,,,[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

He me i befte mire....me mire e ha vete se tja haje dhe tjetra [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] zot na ruaj[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Ariel Tue 13 Dec 2011 - 10:09

Ca spo degjojme moooooj.....ska shonce per dashnore dhe jo per gru te dyte... :[LoL]: :[LoL]:


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Emona Tue 13 Dec 2011 - 10:10

Mom e ke shtrengu fort nuk guxo me leviz ndaj thuaa... :541221:

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Ariel Tue 13 Dec 2011 - 10:13

Qyqa le t'guxoj ri...ai humb :[LoL]:


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 13 Dec 2011 - 10:16

Nuk e di..mua kjo tema me le me goj hapur. Femra jan keto? apo mishra me dy sy?Ketij eshte per ti heq kapelen..si i thon asaj gjen shesh e ben pershesh..e pra dhe puna e ketij..kur ka gjet ...jeton me gy gra .. ncncnc nevrikuu

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Ariel Tue 13 Dec 2011 - 10:19

Injorance miiii...di ai ca esht dashnija.... Si mi u ndaka burri me tjeter...larg o zot...
Kur thot i kam marr te dyja me dashni...ke quan dashni ai qyqar...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Emona Tue 13 Dec 2011 - 10:19

Ariel shkruajti:Qyqa le t'guxoj ri...ai humb :[LoL]:

Thua ?? geeegge

------

Anna Ky eshte raliteti yn ,Dhe diskriminimi qe i bejn vetes Grate ne moshen e mesme mendoj se do ngelin pa burr ndaj sakrifikojn te jetoj me Artaken!!


Keto po qe kan ngel ne mentalitetin e vjetr qe thone ''Burri per 7 gra''[@@nervaa@@]

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 13 Dec 2011 - 11:25

E di Emona e ke shume te drejte se jemi budallaqe ne e lejojme te na perulin ashtu...Nisma e poligamise ka qene me mend e me vend ne ate kohe kur bota ishte ne lufte e meshkujt vriteshin e po shuhej popullsia. Barazia midis dy sekseve nuk ekzistonte (as sot nuk ekziston jo) por te pakten sot nje femer di te kujdeset per veten, i ka dhe mundesite sot.

Ama sot, nuk eshte asgje me shume sesa nje fenomen idiot, absurd dhe i pa mendueshem. Poligamia nuk eshte veçse nje forme tradhetie qe lejohet nga meshkuj te pshtire, te poshter dhe pa ideale familjare (ashtu sikur i njohim ne sot).

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Mar 2012 - 18:40

A haaahahahah si su vjen turp djemve te forumit ky me tre gra,ndersa ju skeni gjetur akoma asnje [QeSh] [QeSh] shaka shaka.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Burrelsja Mon 20 May 2013 - 21:56

Anakonda shkruajti:A haaahahahah si su vjen turp djemve te forumit ky me tre gra,ndersa ju skeni gjetur akoma asnje [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] shaka shaka.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Tonii Sat 27 Jul 2013 - 9:56

yyyyyppppp xhixhi brv
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”  Empty Re: “Kam dy gra, e kam derën hapur për të tretën…”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi