Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbrojtja raketore, Rusia kërcënon SHBA: Ju qëllojmë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbrojtja raketore, Rusia kërcënon SHBA: Ju qëllojmë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mbrojtja raketore, Rusia kërcënon SHBA: Ju qëllojmë

Shko poshtë

Mbrojtja raketore, Rusia kërcënon SHBA: Ju qëllojmë Empty Mbrojtja raketore, Rusia kërcënon SHBA: Ju qëllojmë

Mesazh nga Durrsaku Wed 23 Nov 2011 - 21:27

Mbrojtja raketore, Rusia kërcënon SHBA: Ju qëllojmë 48691TIRANE-Thellohen edhe shumë tensionet mes SHBA dhe Rusisë. Presidenti rus Medvedev kërcënoi sot se mund të drejtojë raketat ruse kundër sistemit amerikan të mbrojtjes raketore në Europë nëse Ëashingtoni nuk merr parasysh shqetësimet e Moskës rreth këtij sistemi.
Deklarata e tij erdhi disa orë pasi SHBA-të vendosën të ndërpresin shkëmbimin e të dhënave me Rusinë në lidhje me armët e tyre jobërthamore në Evropë duke mos lejuar as inspektimet ruse në bazat e tyre.

Pas një paralajmërimi zyrtar nga presidenti, Dmitri Medvedev, Shtëpia e Bardhë mohoi se sistemi mbrojtës antiraketë nga NATO në Evropë është një mekanizëm ka si ambicie Rusinë, ''Sistemet antiraketë, vendosja e të cilëve është parashikuar në Evropë, nuk mund të kërcënojnë politikën mbrojtëse të Rusisë", deklaroi zëdhënësi i Këshillit Kombëtar të Sigurisë amerikane, Tommy Vietor duke shtuar se nuk mund të modifikojmë apo limitojmë në asnjë mënyrë projektet tona për vendosjen e sistemi mbrojtëse antirake.
''Ne vazhdojmë të besojmë se bashkëpunimi me Rusinë për sistemin mbrojtës antiraketë mund të përmirësojë sigurinë e SHBA-së, të aleatëve tanë në Evropë dhe në Rusi dhe do të vazhdojmë të punojmë me Rusinë për arritjen e parametrave për një bashkëpunim të mundshëm'', premtoi Vietor.

(d.b/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi