Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përgatiten 2 500 trupa për ndërhyrje në veri të Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përgatiten 2 500 trupa për ndërhyrje në veri të Kosovës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përgatiten 2 500 trupa për ndërhyrje në veri të Kosovës

Shko poshtë

Përgatiten 2 500 trupa për ndërhyrje në veri të Kosovës Empty Përgatiten 2 500 trupa për ndërhyrje në veri të Kosovës

Mesazh nga Durrsaku Sat 3 Dec 2011 - 5:39

Përgatiten 2 500 trupa për ndërhyrje në veri të Kosovës 49025VJENË- Mediat austriake raportojnë për një manovër ushtarake që do të mbahet nga mesi i muajit dhjetor në Kosovën veriore, e cila do të përfshijë rreth 2 500 mijë trupa ushtarake.

Ndërkohë mësohet se 2 500 mijë trupat ushtarake të paisur edhe me makineri helikopterësh specialë, që i takojnë brigadës së VII ushtarake të Austrisë kanë si qëllim ndërhyrjen në Kosovën veriore në rast nevojë

Komandanti i Brigadës së VII, Starlinger Thomas ka shpjeguar: “Kemi zgjedhur regjionin e Kärntnit për të kryer këto trajnime, pasi territori i kësaj republike është i ngjashëm me atë të Kosovës”, raporton Koha Ditore.
(el.me/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi