Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit

3 posters

Shko poshtë

100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit Empty 100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 12 Dec 2011 - 12:59

100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit 438-150x150Kryeministria Berisha ka mbledhur sot komitetin për festimet e 100-vjetorit të pavarësisë, ku është shprehur se ka ardhur koha që të rishikohet historia, me qëllim rehabilitimin e disa figurave si Ahmet Zogu e Esat Toptani.


Duke nënvizuar se festimet e këtij shekulli pavarësie duhet të jenë në lartësinë e duhur, kryeministri Berisha tha është e domosdoshme të ridimensionohen figurat kryesore të këtyre 100-vjetëve Pavarësi të Shqipërisë, si mbreti Ahmet Zogu, Esat Toptani, Hasan Prishtina, e mjaft të tjerë, kontributi i vyer i të cilëve është nëpërkëmbur nga historiografët komunistë.

“Unë besoj se disa prej tyre, Ahmet Zogu, Esat Toptani, Hasan prishtina duhet të kenë praninë e tyre në kryeqytetin e vendit, pasi vërtet pavarësia u bë në Vlorë, por kontributi i tyre ishte i madh kudo”, tha kryeministri.

“Ndaj ne nuk kemi absolutisht nuk duhet të kemi asnjë kompleks, se fatkeqësia e vështrimit të të vërtetave historike, ishte se ato u përpoqën të vihen në funksion të një çmendurie ideologjike dhe mandej të manipuloheshin sikundër ato nuk ishin. Mendoj se institucionet tona studimore, kërkimore e shkencore, kanë një detyrë të madhe. Andaj ne duhet të paraqesim të gjithë përpjekjet e tyre”, tha Berisha.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit Empty Re: 100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit

Mesazh nga Shkembi Mon 12 Dec 2011 - 13:05

perpjekje madhe shume,Zogu ka sh*t Plaven e Gucin e Shen Naumin,kurse Sala bregdetin,me rehabilitimin e Zogut,berisha do te rehabilitohet vet

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit Empty Re: 100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit

Mesazh nga Tonii Tue 13 Dec 2011 - 10:37

epo Saliu shoket e tij te idealeve do ti doj
ju lutem kerkoni ne internet foto per shen naumin e do te shikoni perla qe Ahmet Zogu ja u dha Serbeve kur erdhi ne pushtet si nder qe serbet i ben Zogut per ta rikthyer ne karrigen e pushtetit
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit Empty Re: 100 vjetori i pavarësisë, Berisha: Duhet të rehabilitohen figurat e Ahmet Zogut dhe Esat Toptanit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi