Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkoi me pistoletë në zyrat e MPJ, gjykata e mbyll gruan në psikiatri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkoi me pistoletë në zyrat e MPJ, gjykata e mbyll gruan në psikiatri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkoi me pistoletë në zyrat e MPJ, gjykata e mbyll gruan në psikiatri

Shko poshtë

Shkoi me pistoletë në zyrat e MPJ, gjykata e mbyll gruan në psikiatri Empty Shkoi me pistoletë në zyrat e MPJ, gjykata e mbyll gruan në psikiatri

Mesazh nga Durrsaku Sat 17 Dec 2011 - 21:47

Shkoi me pistoletë në zyrat e MPJ, gjykata e mbyll gruan në psikiatri 40031_7TIRANE-Gjykata e Tiranës ka vendosur pak ditë më parë të shtrojë në një spital psikiatrik Margarita Zenelajn, e cila u ndalua më datë 06.12.2011 në ambientet e Ministrisë së Jashtme me një pistoletë në çantë.
Sipas vendimit të Gjykatës, mësohet se Zenelaj vuan nga sëmundja psikike e “Psikozës Manjakale” dhe për këtë arsye ajo duhet të shtrohet në një spital. Në vendim thuhet se në datën 06.12.2011, organi i policisë është njoftuar nga punonjësit e Shërbimit të Informacionit të Ministrisë së Jashtme se një qytetare insistonte për të hyrë brenda ambienteve të Ministrisë. Patrulla e Policisë ka shkuar menjëherë dhe ka gjetur Margarita Zenelajn tek dera e Zyrës së Informacionit. Punonjësit e policisë, kanë kontrolluar çantën e saj dhe në të kanë gjetur një armë zjarri pistoletë tip “Parabel” dhe një karikator me tetë fishekë. Në këto kushte, më datë 06.12.2011, ora 16:00, Policia Gjyqësore pranë Komisariatit të Policisë Nr.1 Tiranë, ka kryer arrestimin në flagrancë të Margarita Zenelajt, e cila dyshohet për kryerjen e veprës penale të “mbajtjes pa leje të armëve luftarake”.

Nga epikriza e lëshuar nga eksperti psikiatër-ligjor Dr. G.M., rezulton se e ndaluara vuan nga sëmundja psikike e “Psikozës Manjakale” dhe për pasojë rekomandohet shtrimi i përkohshëm në një spital psikiatrik. Në raport me rëndësinë e faktit, duke mbajtur parasysh kushtet e përgjithshme dhe kriteret e veçanta për caktimin e masave të sigurimit personal, Gjykata çmon të drejtë kërkesën e prokurorisë, duke konkluduar që në rastin konkret ndaj personit nën hetim, Margarita Zenelajt, duhet të caktojë si masë sigurimi personal atë të “shtrimit të përkohshëm në një spital psikiatrik”.

(d.b/GazetaShqiptare/BalkanWeb
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi