Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët

2 posters

Shko poshtë

Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët Empty Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët

Mesazh nga WebMaster Sat 7 Jan 2012 - 20:06

Shkruan: Benjamin H. Freedman
Një pasqyrë krejtësisht tjetër mbi Luftën e Parë dhe të Dytë Botërore (4)
Çka do të bëjmë ne? Jetët të cilat do ti shpëtoni do mund të jenë jetët e fëmijëve tuaj. Të rinjtë tuaj ndoshta sonte tani më janë në rrugë kah ajo luftë, kurse ju nuk dini asgjë përveç asaj që keni ditur që ndodhen në Londër në vitin 1916, Sionistët kanë arritur marrëveshje me Kabinetin Britanik të luftës dhe i kanë dërguar djemtë tuaj në Evropë të luftojnë. A e keni ditur këtë atëherë? Askush në SHBA këtë nuk e ka ditur. Juve nuk u është lejuar të dini. Kush e ka ditur këtë? Presidenti Vilson këtë e ka ditur. E kanë ditur edhe të tjerët të cilët morën pjesë në të.
Na futën në Luftën e Parë Botërore deri sa ne ishim në gjumë
A e kam ditur unë këtë? Unë e kam pasur në pasqyrë të asaj se çfarë ka ndodhur. Kam qenë i lidhur me Henry Morganthaujem, gjatë kohës së fushatës së vitit 1912 kur është zgjedhur presidenti Vilson dhe atëherë qarkullonin tregime nëpër zyra. Henry Morganthau, i cili ishte kryetar i komisionit financiar, më kishte cilësuar si njeri i besueshëm, kam qenë i lidhur mes tij dhe arkëtarit me emrin Rollo Wels. Kam qenë prezent në këto mbledhje dhe kam ndenjur në ballë të tavolinës me presidentin Vilson dhe me të gjithë të tjerët dhe atëherë kam dëgjuar se si ia bombardonin trurin presidentit Vilson me të ardhurat e garantuara dhe çka ishte rezerva Federale si dhe kam dëgjuar edhe për bashkëpunimin e tij me Lëvizjen sioniste. Gjyqtari Brandeis dhe kryetari Vilson kanë qenë aq të afërt si dy gishta të dorës. Kryetari Vilson ishte i pa aftë të zbuloj se çka po ndodhë, si një foshnje e porsalindur. Kështu na futën në Luftën e Parë Botërore deri sa ne ishim në gjumë. Ata i dërguan djemtë tanë të vriteshin. Për çka? Në mënyrë që Sionistët ta fitonin Palestinën si shtet të vetin. Ata aq ju kanë bërë budallenj sa që ju nuk jeni të sigurt se a do të duhej të niseni apo të rrini për anë. Secili gjyqtar kur i drejtohet porotës thotë: “ Zotërinj, kur të vëreni se cilido dëshmitar e ka thënë qoftë vetëm një gënjeshtër, mund ta injoroni tërë dëshminë e tij”.
Cilat janë faktet lidhur me Çifutët? (Unë i thërras Çifut për shkak tuajin, sepse ju i njihni me këtë emër, unë ashtu nuk i thërras. Flas për ta si për të ashtuquajturit Çifut, për shkak se unë e di se kush janë dhe çka janë). Çifutët lindor-evropian, të cilët përbëjnë 92% të numrit të përgjithshëm të atyre njerëzve të cilët vetveten e quajnë Çifut, në të vërtetë janë KAZARË (përkatësisht HAZARË). Ata kanë qenë një fis luftarak, i cili ka jetuar thellë në zemër të Azisë. Ata ishin aq luftarak sa që edhe vetë aziatikët i përzunë nga Azia në Evropën Lindore. Ata themeluan mbretërinë e madhe Kazare të një madhësie prej rreth 800.000 milja katrore. Në atë kohë Rusia nuk ka ekzistuar, por edhe shumë vende tjera të Evropës. Mbretëria Kazare ka qenë vendi më i madh në Evropë – aq e madhe dhe e aq e fuqishme sa që kur disa sundimtar donin të shkonin në luftë, Kazarët ua huazonin nga 40.000 ushtarë. Kaq ishin të mëdhenj dhe të fortë.
Ata ishin tifoz të falusit (org. sek.mashk.) gjë që ka qenë aq e turpshme sa që unë nuk dëshiroj të hyj në detaje. Por se ky ishte religjioni i tyre, ashtu si kanë qenë edhe religjionet e paganëve të tjerë gjithandej botës. Mbreti i Kazarëve sëmurej duke parë këtë degradim të mbretërisë së tij, andaj edhe vendosi të përvetësoj një fe në një Zot, ose Katolike ose Islamin ose atë që ne sot e njohim si Judizëm, që në të vërtet është Talmudizëm.
Kur irlandezët u bënë të krishterë askush nuk i dërgoi në “Tokën e shenjtë”
Pas dëgjimit të krerëve të këtyre religjioneve dhe duke zgjedhur sipas principit “eci, peci, pec” ai zgjodhi të ashtuquajturin Judizëm. Ky u bë religjion shtetëror. Ka shkuar deri tek shkollat e Talmudit, Pumbedit dhe Sura-s dhe ka sjellë mijëra rabinë dhe ka hapur sinagogat dhe shkollat dhe njerëzit e tij u bënë ata që ne sot i quajmë Çifut. Asnjëherë asnjëri nga paraardhësit e tyre as me gisht të këmbës nuk ka shkelur në “Tokën e shenjtë”. Jo vetëm në historinë e Dhjatës së vjetër, por kurrë. Asnjëri prej tyre! Por ende ata vijnë tek katolikët dhe kërkojnë mbështetjen për kryengritjen e tyre të armatosur në Palestinë duke thënë: “Ju dëshironi që populli i zgjedhur i Zotit të kthehet në tokën e premtuar - në tokën e të parëve të vet, apo jo? Kjo është detyrë e juaj e krishterë. Ne ua kemi dhënë njërin nga djemtë tanë si Zot Shpëtimtar tuajin. Ju të dielave shkoni në kishë dhe përuleni dhe i luteni Çifutit, edhe ne jemi Çifut”. Por në të vërtet ata janë Kazarë pagan të cilët e kanë pranuar Judizmin ashtu sikur edhe Irlandezët e konvertuar.
Është qesharake ti thërrasim “njerëz nga toka e shenjtë”, gjë që do të ishte e njëjtë sikur ti thërrasim “arab” 54.000.000 myslimanë Kinez. Muhamedi (A.S). ka ndërrua jetë në vitin 620 të erës së re dhe prej atëherë 54.000.000 mysliman Kinez e kanë pranuar Islamin si fe të veten. Tani merreni me mend kur 54.000.000 Kinez të vendosin që veten ta quajnë Arab. Ju do të thoni se ata kanë luajtur nga mendja. Krejt çka ata kanë bërë është miratimi i besimit fetar të cilat rrjedhin nga Mekka në Arabi. Njëjtë sikur Irlandezët. Kur Irlandezët u bënë të krishterë askush nuk i hodhi në oqean dhe ti dërgoj në “Tokën e shenjtë” si grup të ri të banorëve. Ata nuk u ndryshuan. Ata ngelën popull i njëjtë, por që e kanë pranuar Krishterimin si besim të tyre të ri.
Çifutët racë mongoloide
Këta Kazarë, këta pagan dhe aziat, këta turko-finlandez, kanë qenë racë mongoloide e cila është përzënë nga Azia në Evropën Lindore, për shkak se mbreti i tyre e kishte pranuar Talmudizmin. Ata në të vërtetë nuk kanë pasur zgjidhje tjetër. Njëlloj sikur në Spanjë: nëse mbreti ishte katolik, të gjithë doemos duhet të jenë katolik. Nëse dikush nuk dëshironte të bëhej katolik, medoemos duhej të ishte i përjashtuar nga Spanja. Kështu Kazarët u bënë ata që ne sot i quajmë Çifut. Tani paramendoni se sa ishte budallallëk nga ana e vendeve të mëdha të krishtera të cilat thanë: “Ne do ta përdorim tërë fuqinë dhe ndikimin tonë që ta kthejmë popullin e zgjedhur të Zotit në vendin e të parëve të tyre në tokën e premtuar”. A ekziston gënjeshtër më e madhe se kjo? Vetëm se i kontrollojnë gazetat ditore, revistat, radiot, televizionet, shtëpitë botuese dhe për atë se ministra dhe politikan flasin me të njëjtën gjuhë, nuk më befason ajo që edhe ju besoni në këtë gënjeshtër. Do të besonit edhe kur do të thoshin, që me të vërtetë e zeza është e bardhë, nëse këtë do ta dëgjonit mjaftë shpesh. Me siguri që të zezën nuk do ta quanit të zezë, por do të fillonit ta quani të bardhë. Askush nuk mund të ju fajësoj për këtë gjë. Kjo është njëra nga gënjeshtrat më të mëdha historike. Kjo është baza për të gjitha fatkeqësitë, të cilat po ndodhin në botë. Mos të harrojmë se Talmudi mëson atë që sa herë kur keni nevojë për të kaluar një marrëveshje ose premtim duhet për të kujtuar lutjen “Kol Nidre” e cila recitohet në “Ditën gjykimit”. Atëherë njeriu lirohet nga nevoja për plotësim të premtimit. Se sa mund të mbështetemi atëherë në premtimet e dhëna për ne?
Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët dhe atë për shkakun e njëjtë”. / Fund

E përktheu nga kroatishtja,
Sadik Ramadani
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët Empty Re: Amerika do të vuajë njëlloj sikur vuajtën gjermanët

Mesazh nga Anakonda Thu 26 Jan 2012 - 1:51

Te mos vuajme ne shqiptaret apo per te tjeret nuk na hyjne ne deftere fare,me ket bisnez do merrena ne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi