Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

+25
Ariel
Space
Katniss
dajti modh
Єямєℓiиdå
Dori_sweet
EpiKada
Docteur
Durrsaku
Poeti Dhimbjes
Emona
Grejza
Bukurosh-Djal
Bleta
Ambra
LaDescarada
Prada
WebMaster
Gerushi
Alesia
Aristogata
fidani
Astil1
Tonii
Shaban Cakolli
29 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Zhveshja e tepert mode apo jo moral?

Mesazh nga Vizitor Mon 14 Dec 2009 - 5:34

First topic message reminder :

Zhveshja e tepert mode apo jo moral? Qfare mendoni?!
Per femrat eshte fjala...
Diskutim te kendshem...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë


 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga dajti modh Mon 26 Sep 2011 - 11:22

Calliope shkruajti:ahhahaha Dajti , e jo mer, si ato qe zgjojne epshet kafsherore te cdo kalimtari te rruges
Eshte njesoj si me vu perce .. cte keqe ka percja .. cdo njeri e din vete si vishet CALIOPE . celebrate005 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Katniss Mon 26 Sep 2011 - 11:25

Dajti, mos e bej te barabarte zbulimin me mbulimin.Njera ka nje domethenie komplet te ndryshme nga domethenia e tjetres.
Por ke te drejte, cdokush vishet sic deshiron , ne fund te fundit, nuk gjykojme, vetem diskutojme. Cdokush per vete.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga dajti modh Mon 26 Sep 2011 - 11:29

Calliope shkruajti:Dajti, mos e bej te barabarte zbulimin me mbulimin.Njera ka nje domethenie komplet te ndryshme nga domethenia e tjetres.
Por ke te drejte, cdokush vishet sic deshiron , ne fund te fundit, nuk gjykojme, vetem diskutojme. Cdokush per vete.
dakort CALIOPE por bej cudi pse ka kaq shume paragjykim .. eshte i njejti person .. dhe mendon qe ne nje ane ka te drejte dhe ne anen tjeter ska te drejte ..
.....................................................................
per te njejtin veprim ska dy gjykime edhe mire edhe keq .........por ka ose mire ose keq [Ok] kshu mendoj mbase e kam gabim [@@@@@@]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga WebMaster Mon 26 Sep 2011 - 11:33

Dajto shiko te themi realitetin sot shumica e femrave pine duhanin veshin minifundin edhe sa te ulen ju dalin breket jashta ne shqiperi femrat veshin cizme deri ne kofshe qe ketu vetem femrat ne mes te rruges shikon me ato cizme ..Dalin me gjoks per jashta ok mundesh te thuash modernizem ..po tek neve eshte jasht mase e tepruar ..Domethene femrak kan dalur duarsh nga veshja domethene te ndjekurin e modes .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga dajti modh Mon 26 Sep 2011 - 11:38

o yllo po ne plazh si dilet . a nuk duket gati gjithcka .. pa llogarit plazhet nudo ..
mire e tha njeri pak me lart qepare ..
nuk te ben veshja protitute celebrate005 . femra duhet veshur si femer qe te ndiet femer celebrate005 celebrate005 celebrate005 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga WebMaster Mon 26 Sep 2011 - 11:41

Plazhi eshte plazh dajto po jeta ne te perditeshmen jo ti ke qene ne tirane i ke pare tek blloku si eshte bere konviktoret me minifunda qe per nje gjiro me mercedes e shesin veten apo jo ..
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga dajti modh Mon 26 Sep 2011 - 11:43

Klea@Love shkruajti:Plazhi eshte plazh dajto po jeta ne te perditeshmen jo ti ke qene ne tirane i ke pare tek blloku si eshte bere konviktoret me minifunda qe per nje gjiro me mercedes e shesin veten apo jo ..
po por jo te gjitha ato me minifunde jane kucka .. ka edhe goca me pas qef me bo muhabet lol celebrate005 celebrate005 celebrate005
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga WebMaster Mon 26 Sep 2011 - 11:47

Normale qe ka po po them sot veshja eshte shum e ekzagjeruar
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga dajti modh Mon 26 Sep 2011 - 11:49

Klea@Love shkruajti:Normale qe ka po po them sot veshja eshte shum e ekzagjeruar
varet cfare garderope perdor ..por femra duhet te duket femer [TePuC] [TePuC] [TePuC]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Space Mon 26 Sep 2011 - 18:36

jo morallllllllll
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga LaDescarada Mon 26 Sep 2011 - 22:02

jam dakort me ata qe thojn gjithkush veshet ashti si deshiron dhe ashtu si ndihet vet komfort...
por edhe mua zhveshjet e teperta me pengojn sepse une personalisht kom nje tjeter stil te veshjes...nashta jo qe me pengojn fort por quditna me te heeh....dhe mdoket kjo qe ka hy ne mode sepse shumica e femnave ashtu vishen apo zvhishen :P e sa per moral ??? ska me ne kete bot :P:P ka vdek morali
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Ariel Tue 27 Sep 2011 - 2:46

Amon se gjasme per mode s'lan gjo pa qit sheshit....
Ene lakuriq me e pa nji femer ne rruge...s'te bon mo pershtypje...duket normale 737429
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Durrsaku Tue 27 Sep 2011 - 2:48

as mode as moral thjesht shkallim truri Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 398758
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Ariel Tue 27 Sep 2011 - 2:51

Durrsaku shkruajti:as mode as moral thjesht shkallim truri Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 398758

Qashtu qashtu me ty jam ene una [QeSh] [QeSh] [QeSh]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga WebMaster Tue 4 Oct 2011 - 4:22

Veshja tani eshte bere mode thone po morali ku eshte
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 5 Oct 2011 - 19:31

Morali i njeriut nuk percaktohet nga veshja.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Arabela Wed 5 Oct 2011 - 21:36

Eямєℓiиdå shkruajti:Morali i njeriut nuk percaktohet nga veshja.
per nje pjese pa dyshim qe percaktohet,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Maksi Wed 5 Oct 2011 - 22:06

Edhe moda ben punen e saj por edhe morali luaan rolin e vet
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Arabela Wed 5 Oct 2011 - 22:09

nese ka femra moral dhe do qe ta ruaj,,,duhet se pari ta ruaj veten,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Daku Thu 6 Oct 2011 - 4:42

Bleta shkruajti:Shumica e vajzave Shqiptare sa vinë e zhvishen më shumë.
Bukuria e femrës nuk është ekspozimi i tepërt i trupit.

Bukurine e trupit mund ta nxjerresh në pah edhe me vjeshje të thjeshta dhe pa ekzagjerime...
Është e vërtetë se veshja nuk e përcakton moralin, por nëse vishesh vetëm sa për të shikuar dikush edhe ta kthej koken prapa boll keq , ka femra që vishen shumë shkurt edhe ju përzhdredhet qafa tu shiku a po e sheh dikush sa për reklama.
Garderoba të jetë në nivel mesatarë sa për mos me ra n'sy të tjetërkujt.

Mendimi im është se Shumë pak goca vishen mirë, por shumica vishen sikur do i nxjerresh ke semafori.

Le që s'ja kanë idenë rrobave fare, por edhe lyhen si karikatura....Asgje personale me ju por:

Ti po paragjykon duke qene vete pak e egzagjeruar ne foto ( gjithmone nqs jeni ju ne foton e profilit dhe po nuk jeni ju , foto jep nje ide te karakterit tuaj ).

Veshja nuk ka nje SY Mates !

Per mendimin tim jo se zhvishen shume , por nuk ka nje rradhe veshje .
Dmth nje X veshje ne e veshim per me bo pazar kur ajo eshte e pershtatshme per nje mbremje !
Nuk paragjykoj njeri si vishet , e konsideroj personale menyren e te veshurit , inat kam ate kategori njerezish qe vishen per "vemendje" jo se ndihen mire vete , apo ajo veshje i zbukuron.

Ashtu si cdo gje ne Shqiperi eshte ne epoke revolucioni e siper ashtu eshte dhe veshja, do disa kohe qe te stabilizohet nje fare mode .
Morali nuk fshihet apo zbulohet nga menyra e te veshurit , nuk eshte me e moralshme nje femer me perce se ajo me kofshe jashte apo e kunderta .
Morali eshte karakter ---(Zh) Veshja eshte estetike


PS: Te gjithe kush me pak kush me shume , mundohemi neper avatare kush nje , Kofshe, kush nje gjoks te beshem , kush nga buze te fryre ta paraqesim dhe me pas paragjykojme.......
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga WebMaster Mon 30 Jan 2012 - 11:29

Qfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?........

Lakuriqesia e Femrave ne Trojet Shqiptare ,mendoj se eshte ne nje Situatë te jashtezakonshme,ku qdo vlere dhe kulture qe ka mbajtur nje Femer Shqiptare me shekuj ,me keto pamje skandaloze qe dita dites i shofim te lëjne per te krijuar bindje negative ndaj femrave te tilla.

Nje Amerikan i cili punonte ne Kosovë ,thoshte per Femrat Kosovare te cilat ishin te zhveshura :Ne Amerikë ,as Prostitutat nuk vishen keshtu !!Sot Veshja e Femrave ne ambientet familjare,ne shkollë,ne rrugë dhe ne Punë ,nga ndonje Plazhë apo Pishinë nuk dallon fare,ku zhveshja e trupit ne keto dy lokacione mund te konsiderohet si diqka e zakontë,por e njejta veshje te behet edhe ne ambiente te tjera eshte absurde.

Nje fakt qe me ka brengosur eshte ,se kam krijuar bindjen se vetem tek ne eshte ky lloj fenomeni,sepse po te shofesh shtetet e tjere perendimore ,nuk e shef nje Lakuriqesi te tillë,e cila mbreteron tek ne.

Kam filluar te ia qaj hallin Meshkujve te sotit,per qdo sfidë te kesaj natyre te provokimeve te epsheve te tyre ,nga keto produkte mishi te expozuara

Ju si mendoni

Ju lutem jo chit chat temat perndryshe do ju fshihen te gjitha postimet .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Space Mon 30 Jan 2012 - 12:22

JO MORAL !!!!
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Emona Mon 30 Jan 2012 - 12:23

2 Temat u bashkuan ne 1.


"Zhveshja e tepert mode apo jo moral?"
me
" Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?"

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Emona Mon 30 Jan 2012 - 12:23

2 Temat u bashkuan ne 1.


"Zhveshja e tepert mode apo jo moral?"
me
" Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?"

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Anakonda Tue 31 Jan 2012 - 7:32

Zhveshja e teperme eshte moral.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zhveshja e tepërt modë apo jo moral? - Faqe 2 Empty Re: Zhveshja e tepërt modë apo jo moral?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi