Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri

2 posters

Shko poshtë

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  Empty Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 1 Feb 2012 - 5:54

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  111Romë, 1 shkurt, NOA - Një zemër e lodhur dhe e thyer, mund të çojë edhe në një dëmtim të trurit.

Kjo pasi dështimi i zemrës në funksionet e saj kryesore, shkakton një ulje të materies gri në zonat nervore të rëndësishme për funksionin njohës dhe të kujtesës. Duke kontribuar kështu në një rënie të efekteve njohës dhe të të mbajturit mend tek pacientët që vuajnë prej goditjeve në zemër.

Kjo është demonstruar nga hulumtimet e kryera në Universitetin e Australisë Perëndimore, i cili ka bërë testet njohëse dhe MRI të trurit në grupe të pacientëve me sëmundje të ndryshme.

E ka konkluduar në fund të tyre, se pacientët të cilët paraqesin probleme më të mëdha me memorien dhe funksionet njohëse në tërësi, janë ata që kanë pësuar goditje infarkti në zemër.

e.t/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  Empty Re: Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri

Mesazh nga Anakonda Sat 4 Feb 2012 - 2:19

Jane te nderlidhura ngushte me njera-tjetren.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi