Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fshiji ato lot !  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fshiji ato lot !  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fshiji ato lot !

2 posters

Shko poshtë

Fshiji ato lot !  Empty Fshiji ato lot !

Mesazh nga Darius Mon 6 Feb 2012 - 5:28

• Buzëqesh! Tregoji botës se sot, je shumë herë më i/e fortë se dje.

• Njerëzit e mirë...
janë gjithmonë të parët...
që zhgënjehen...
sepse vënë shpirtin në çdo gjë që bëjnë....
por kurrë nuk duhet të përfitosh nga durimi i tyre...
sepse janë të fundit që lodhen,...
por dhe të parët që nuk kthehen më prapa...!

• Edhe loti ka një detyrë... të bëjë pastrim për buzëqeshjen që do të vijë më pas...

• Bëhu i/e fortë dhe fshiji ato lot, kokën lart se egziston një Zot!

• Askush nuk mund të të premtoje se nuk do të lëndojë kurrë, sepse në një mënyrë a tjetrën një ditë do ta bëje. Premtimi i vërtetë është nëse koha që keni kaluar së bashku do t'ia vlejë për të gjithë dhembjen në fund...!

• Nuk është me rëndësi për ty se ku gjendesh tani, por me rëndësi është se për ku je nisur të shkosh....

• Thjeshtë qetësinë mund ta gjesh duke heshtur në atë moment kur të tjerët bëjnë zhurmë... Në mënyrë që kur të flasësh të tjerët të qetësohen me fjalën tënde....

• Ndonjëherë uroj të jem si nje hije, kështu asnjë nuk do më shoh tek qaj kur kam dhembje dhe gjithçka që mund të shohin është një reflektim i zi, pa ndjenja, pa asgjë.....

- Cili është sekreti i suksesit ?
'- Vendimet e duhura...!
- Si i di vendimet e duhura ?
'- Nga Eksperienca...!
- Si e fitove Eksperiencën ?
"Nga Vendimet e Gabuara"...

• Kjo botë është sikur hije, vrapo pas saj dhe kurrë nuk do të jesh në gjendje ta kapësh atë, ktheja shpinën asaj dhe nuk do të ketë zgjedhje tjetër pos që të të ndjekë pas.

• Mos u trego shumë i “ndershëm” me të gjithë në këtë botë, mos harro se pemët më të “drejta” zgjidhen gjithmonë të parat për t’u “prerë”..!

• Mos u mërzit pse njerzit kujtohen për ty vetëm kur kanë nevojë, ndjehu i privilegjuar që je si një qiri që vjen në mendjen e tyre, kur ajo ju është errësuar ...!

• Kur gjithçka të duket e zezë dhe plot errësirë.... kujto që Allahu është plot Mëshirë...
Siç e largon natën dhe e sjell ditën...edhe ty në jetë do të sjell dritën....

• Disa njerëz japin dhe falin ... Disa thjesht marin dhe harrojnë...!'

• Nëse dëshiron të “Fluturosh si Shqiponjat”, mos humb kohën me buburrecat...

• Nuk dua persona perfekte në jetën time, por persona të vërtetë...

• Sekreti për të mbetur gjithmonë e re/ i ri, është:
të jetosh sinqerisht,
të hash ngadalë,
dhe mos të flasësh rreth moshës.

• Mos e ndërprit kundërshtarin kur ai po bën gabime që i kushtojnë luftën. Lëre të thellojë gabimet.

• Bota është një vend i rrezikshëm, jo për shkak të atyre që bëjnë veprime të këqija...por për shkak të atyre që shikojnë pa thënë gjë.

• Është më mirë të jetosh fatin tënd jo të përkryer, sesa të imitosh jetën e përkryer të një personi tjetër.

• Mëshira dhe dëshira s’janë dy subjekte, ato janë dy ndjenja që dalin nga njeriu dhe valviten nëpër jetën e përditshme...
Ato s’janë dy qeliza që lindin dhe vdesin. Ato janë të përjetshme.


- Fakti që je lënduar ndonjëherë, nuk domethënë që s'duhesh të duash askënd!
- Fakti që të ka zhgënjyer dikush nuk domethënë që s'duhesh t'i besosh askujt!
- Fakti që të është thyer zemra njëherë, nuk domethënë që çdokush do t'a bëjë këtë!
- Fakti që dikush është larguar nga shkaqe personale nuk domethënë se çdoherë janë këto shkaqe të pranishme!

Mos harro: jo të gjithë janë të njejtë.
Dhe jo të gjithë kanë qëllim të keq për ty!
Thjesht shiko vlerëso dhe mos u nxito!

• E vërteta ështës si dielli, edhe kur nuk shihet ajo ekziston, shpesh të nxeh, por nganjëherë edhe të djegë.

Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fshiji ato lot !  Empty Re: Fshiji ato lot !

Mesazh nga Anakonda Tue 7 Feb 2012 - 18:22

Nuk dua te shoh lot ne syte e tu,sepse ishin ato sy qe me verbuan mu.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi