Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin

2 posters

Shko poshtë

Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin Empty Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 8 Feb 2012 - 2:16

Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin Pasqyra1Të shikohesh në pasqyrë i bën keq psikologjisë së njeriut. Një studim tregoi se vullnetarët që u panë në pasqyrë për 10 minuta i zuri ankthi për pamjen e tyre të jashtme.

Ky zbulim i habiti kërkuesit të cilët prisnin që nga të parit në pasqyrë të rritej niveli i stresit vetëm tek ata persona që nuk ishin të kënaqur me pamjen e tyre dhe jo tek të gjithë pa përjashtim.

“Të shikohesh në pasqyrë rrit nivelin e stresit njësoj si tek ata që nuk e pëlqejnë veten, ashtu edhe tek ata që janë shumë të kënaqur me pamjen e tyre”, bëjnë të ditur kërkuesit britanikë.

“Njerëzit që nuk janë të lumtur me paraqitjen e tyre i zë ankthi gjithmonë kur shikohen në pasqyrë, ndërsa ata që janë të kënaqur kapen nga ankthi sepse duke shikuar veten për një kohë të gjatë fillojnë të dallojnë defektet e tyre”, vijon më tej studimi. /albeu.com/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin Empty Re: Shikimi në pasqyrë bën keq për shëndetin

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 22:24

un shihem vec 1 her kur rrregulloj floket per me shku nshkoll e nuk shifem mo per tgjith diten

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi