Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skica e partnerit ideal  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skica e partnerit ideal  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skica e partnerit ideal

2 posters

Shko poshtë

Skica e partnerit ideal  Empty Skica e partnerit ideal

Mesazh nga Emona Thu 9 Feb 2012 - 0:40

Stili i mashkullit maco, midis muskujve dhe tatuazheve, tashme eshte tejkaluar, si edhe njeriu pseudo-ekzistencialisti, gjithe kulture dhe tru.

Femrat jane ne kerkim te “Princit te kalter” te pjekur, qe di te jete guximtar por mbi te gjitha qe thjesht te jete i edukueshem, i afte per te kuptuar dhe te perfshihen.

Me afrimin e Shen Valentinit, do te sjellim edhe skicen e perafert e mashkullit ideal te Mijevjecarit te Trete, dhe ndoshta ndonje keshille per menyren si ta pushtosh.

Sondazhi vjen nga site Web Aristofonte.com. qe ka hetuar me nje studim ad hoc deshirat dhe pritshmerite femerore mbi partneret, duke analizuar mendimet e nje mostre prej 2 mije femrave mes moshes 18 e 40 vjec.

Sipas 8 femrave ne 10 “princi i kalter” duhet te jete i sjellshem (84 %), por edhe i thjeshte (77 %). Duhet te jete ne gjendje te kuptoje partneren dhe te ndaje me te problemet e mundshme (76 %), dhe duke u perfshire sa me shume te jete e mundur (71 %).

Me pak fjale, femrat duan mbi te gjitha te kuptohen dhe degjohen. Sipas 67 perqind eshte e rendesishme te kesh perkrah nje partner qe di te kujdeset per ato, duke ju dhuruar atyre kenaqesi te medha e te vogla te perditshme.
Ndersa sjelljet e meshkujve te cilat grate nuk i durojne dot karakterizohen si siperfaqesore (74 %), egocentrist (69 %), por edhe kujdesi i tepruar per trupin (57 %). (E.A/infoalbania)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Skica e partnerit ideal  Empty Re: Skica e partnerit ideal

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 3:44

Alamet skice qenka.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi