Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Une... Isha... Jam!!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Une... Isha... Jam!!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Une... Isha... Jam!!!

4 posters

Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 11 Feb 2012 - 13:47

Njeriu jeton vetem, me shpresen se diku do te jete dikush qe do futet ne jeten e tij dhe do pershtatet ne te duke u bere pjese e domosdosshme e saj.
Njeriu jeton vetem duke pritur dike me deshiren per te jetuar i lumtur ne nje te ardhme qe eshte pjese e endrrave te tij te panjollosura.
Cdokush thote gjithmone se eshte i lumtur me ate cfare ka ne te tashmen e tij, por shpeshhere nuk eshte keshtu…Thelle brenda vetes te gjithe duam arritjen e asaj qe e quajme te paarritshme.

Thelle brenda vetes tone deshirojme te duam dike
...te na doje dikush
...te kemi nje buzeqeshje te dedikuar vetem per ne...
...te kemi nje lot te permalluar qe pikon vec per ne...
...te kemi nje nje dore qe zgjatet vec per ne...
...te kemi dy sy ku bota te duket ndryshe nga realiteti...
...te kemi nje zemer qe rreh vec per ne…
Thelle – thelle brenda secilit eshte nje deshire e cmendur per te qene i/e vecante per dike…

Thurim me kujdes endrra
mbajme te fshehura lloj-lloj emocionesh brenda vetes
bejme plane per “ditet e lumtura” deri sa njohim njeriun e gabuar…
dhe atehere kuptojme se scdo te thote zhgenjim...

Dhe i gjithe problemi nuk eshte tek “I gabuari”, por tek ne…
Atehere behemi pjese e “Botes ku jetojne te penduarit”
per ate cfare dhame
per cfare thame
per ate cfare dedikuam
per ate cfare enderruam...

Atehere te gjitha castet, te bukura apo te shemtuara qofshin ato i sjellim ndermend si kujtime, te cilat na vrasin dalengadale….

Madje edhe jeten tone te dikurshme e kujtojme me nostalgji
humbasim besimin ne ato qe kemi
ne ato qe japim
ne ato qe duam te marrim…

Kur ne te vertete duhet te besojme se tani, jemi me te gatshem per te jetuar
Me te “mesuar” nga ngarjet
Duhet te besojme se e ardhmja eshte gjithmone me e bukur se e shkuara
Dhe se asgjeje nuk i vjen fundi thjeshte nga nje lendim…
________________________________________________

Asnjehere nuk i dihet se cili eshte fundi.
Ky apo ai tjetri?
Ai tjetri apo tjetri, tjetri?
Sepse ne momentin qe te duket si fundi, ja arrin ta kapercesh pengesen.
Behesh njesh me forcen dhe nuk pyet se sa do te dhembe rrezimi i atij muri qe ke ngritur rreth vetes.
Nuk pyet se sa do te te kushtoje.
Cuditerisht arrin te zbulosh nga vetja jote forcen tende te fshehur.
Ate qe gjendet atje, ne ate vendin e sigurte dhe eshte gati te dale ne momentin qe ti ke me shume nevoje.

Eshte ai momenti kur pyetje te tilla si keto marrin pergjigje.
Te kane rrezuar deshtimet?
Te kane gerricur pa meshire zgjenjimet?
........................................................

Pikerisht ne ate moment kur mendon se eshte fundi gjen besimin brenda teje.
Pyetjet nuk jane me retorike, ato e marrin nje pergjigje.
Po, jam rrezuar!
Po, jam gerricur!
Por as qe nuk dua t'ia di!
Une mundem!
Une mundem t'ia dal mbane!
Ajo qe me duhet eshte nje grimce besim qe kishte e humbur.
Me ne fund e gjeta, ketu, thelle brenda vetes sime.
Une mundem!!!
Sepse une jam dhe do te jem i/e forte.
_____________________________________________________

Do te mbledh copezat e mia te shpendara kujtimeve.
Do shtrengoj fort ato pak endrra qe me kane ngelur.
Do te rendis deshirat diteve te reja.
Do te hedh hapa te sigurte drejt ures se krisur te shpreses.
Do te filloj te shpresoj.
Do te filloj te thurr planet per neser.
Do fillon te besoj ne NESER...
Do e nis duke besuar ne "UNE"....

~~~~~~Pershendetje~~~~~~~

Une jam ai/ajo qe lexuat me lart.
Kam rene, jam rrezuar dhe vrare shume here nga jeta.

Kam kerkuar pak dashuri dhe miresi.
Kam gjetur vetmi dhe lot.
Kam kerkuar pak besim dhe te verteta.
Kam gjetur zhgenjime dhe genjeshtra.
Kam kerkuar shume dhe pak...
Nuk mora asgje.

Faleminderit Bote!
Kam ndryshuar....Veteveten te paren!!!


Tani nuk kerkoj me me deshperim dashurine.
Tani nuk kerkoj me te ndryshoj bota rreth meje.
Tani ndryshova une o Bote.
Nuk me tremb me.
Kam endrra dhe deshira.
Kam nje shpirt te pasur me shume dashuri, shprese, optimizem dhe force.

Me buzeqeshjen veshur, me endrrat shtrenguar ne gji...po vij te te pushtoj o Bote.
Behu gati! Tani Jam Ndryshe!

-------------------------------------------------------------------------------------------
Jon Crusoe - I Have A Dream (Chillout mix)

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Anakonda Sat 11 Feb 2012 - 19:39

Une isha nje vajze shume e mire,por nga tradhetia ndryshova shume.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga WebMaster Fri 20 Apr 2012 - 8:04

Un isha Klea Jam Klea edhe do jem Klea nuk mundem te jetoj me parralla te njerezimit se bota reale ne jeten e perditeshme me jep shum edhe nuk i humbas per asnje lloj motivi .


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Anakonda Fri 20 Apr 2012 - 18:37

isha nje idiote qe vuaja;ndersa tani jam tjeter kush.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Gladiola Mon 23 Apr 2012 - 21:31

Une isha......jam dhe do te jem,vajza qe nuk ndalet per asgje ne bote drejt objektivave te saj,
Gladiola
Gladiola
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1230
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/04/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga WebMaster Thu 26 Apr 2012 - 2:52

Une isha larg teje

jam ne mendjen tende

do jem gjithmone pran teje


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Anakonda Sat 28 Apr 2012 - 17:45

isha nje loder ne duart e tua,ndersa ti tani je ti nje loder ne duart e mia dhe do te jesh gjithmone

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga WebMaster Fri 24 Aug 2012 - 10:49

Une isha ajo qe jam sot edhe do jem kjo qe sot me ke bere ti te jem [You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Anakonda Fri 26 Feb 2016 - 3:03

un isha jam e do te jem nkte forum ;)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Une... Isha... Jam!!! Empty Re: Une... Isha... Jam!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi