Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...??? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...??? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...???

3 posters

Shko poshtë

Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...??? Empty Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...???

Mesazh nga Emona Mon 19 Mar 2012 - 13:50

Jam kurjoz te di se cfar mendojn anetaret e ketij forumi qe disponojn sado pak njohuri perreth fushes se Gjuhes. Une do te bie fjale te ndryshme te shqipes te cilat mendohet se jane te huazuara nga gjuhe te ndryshme, thjeshte per te diskutuar prejardhjen, rrenjen, Etimologjine e Fjales. Se fundi mund te "konstatojm" nese ato jane ne tevertet te huaja po autoktone. Pas 10 postimesh/pergjigjesh se pari do te postoj Prejardhjen e Fjales qe njihet zyrtarisht, Pastaj edhe fjalen e Re te Radhes.

Fjala e pare do te jete: PRIVATE


Diskutim te mbare..

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...??? Empty Re: Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...???

Mesazh nga Besa Sun 25 Mar 2012 - 7:57

Privat ka prejardhjen prej gjuheve sllave si :serbish,mqedonisht,romunish etj..
(qe ka kuptimin personale).

Po prejardhja e fjaleve : E Hene,e Marte,e Merkur,e Diell.
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...??? Empty Re: Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...???

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Apr 2012 - 4:56

mendoj se ka nje legjend per keto dit te javes.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...??? Empty Re: Cila eshte prejardhja e "Kesaj"Fjale...???

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi